Telefon Turing Phone odložen, výrobce nabízí kompenzace i vrácení peněz

turing_phone_ico

Jestliže jste sledovali dosavadní dění kolem vývoje telefonu Turing Phone, na jehož tělo měl být použit “tekutý kov”, pak jste se patrně nemohli dočkat okamžiku, kdy tento futuristický gadget přijde na trh. I uživatelé, kteří neplánovali koupi tohoto zařízení, byli zvědavi na to, zda bude Turing Phone skutečně tak “nehacknutelný” a téměř nerozbitný, jak tvrdí jeho výrobce.

Turing – Drop test

Turing - Drop test

E-mail od výrobce: Turing Phone v prosinci nebude

Ačkoli podle původních zpráv se měl Turing Phone začít prodávat tento měsíc (viz srpnová aktualita Turing Phone: největší tvrďák z Androidů se začne prodávat v prosinci) a koncem září byl zahájen předprodej, budou si muset zájemci ještě počkat. Výrobce totiž odložil vydání svého smartphonu “o několik týdnů.” Dle e-mailové zprávy, zaslané těm, jež si mobil předobjednali, budou prodeje zahájeny do března 2016, nicméně konkrétnější termín bude sdělen do konce prosince.

Původně měly dodávky bezpečného přístroje začít 18. prosince, takže výrobce hodlá zákazníkům, kteří mají Turing Phone již objednaný, poskytnout kompenzace za prodlení. Konkrétně ti, kteří objednali 16GB verzi, dostanou telefon se 64 GB interní paměti. Zákazníci, kteří si koupili variantu se 64GB interním úložištěm, dostanou dvojnásobek, tedy 128 GB. No a konečně ti, jež si objednali verzi s největší interní pamětí, dostanou limitovanou edici tohoto telefonu. Zákazníkům, kterým se již nechce čekat, nebo je kompenzace nezaujaly, nabízí firma vrácení peněz v plné výši.

V dopise zákazníkům generální ředitel SYL Chao hodnotí, že se během dvanácti měsíců povedlo dostat telefon ze stádia laboratorního experimentu do fáze produkčního kusu. Zdůrazňuje, že Turing Phone není jen zajímavý hardware, ale jeho hlavní síla tkví v kombinaci s dodávaným softwarem. Díky podpoře Obchodu Play plní výrobce svůj slib dodávat skutečně bezpečný operační systém, který zároveň umožňuje možnost stahovat aplikace.

Dodejme, že Turing Phone si dosud objednalo přes deset tisíc zákazníků. Mnozí z nich se jistě těšili, jak si žhavou novinku nadělí pod stromeček. Bude zajímavé sledovat, kolik z nich využije zajímavých kompenzací a kolik bude požadovat vrácení své investice.

Zdroj: Android Authority.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)