Google poslal ke dnu další službu. Starala se o kontrolu našich blízkých

Trusted Contacts končí

Na seznam pohřbených Google aplikací si můžeme zapsat další jméno. Po zhruba čtyř letech fungování končí služba Trusted Contacts. Skrze ni mohli uživatelé důvěryhodným kontaktům dávat vědět o tom, na jakém místě se nacházejí a zda jsou případně v bezpečí. Vznikala v době, kdy toto téma bylo celkem aktuální a Google měl pocit, že by na toto pole měl přinést vlastní řešení. I když už jich několik existovalo. Nástroj Trusted Contacts bude brzy minulostí a vlastně i díky jiným Google aplikacím chybět moc nebude.

Trusted Contacts

Kontrola příbuzných nebo blízkých přátel se dá dnes hravě řešit například přes sdílení polohy v Google Mapách. Případně se dá využít i rodičovská kontrola skrze rodinnou skupinu. Mobilní aplikace této služby už v Obchodě Play není a na webu Trusted Contacts se můžeme dočíst, že projekt definitivně končí k prvnímu prosinci. To mimo jiné znamená, že přestane fungovat i nainstalovaná aplikace. Případné kontakty je možné z webu této Google služby ještě před tímto datem stáhnout.

Jakým způsobem byste v nouzi hlásili známým, že jste v pořádku?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)