Menu

Trinity – přenosná větrná elektrárna pro vaše smartphony

Na Kickstarteru se objevil další velmi zajímavý koncept přenosné nabíječky pro telefony a tablety nebo jakékoliv zařízení nabíjející se z USB portu. Jedná se o větrnou elektrárnu Trinity. Trinity se skládá ze tří větrných čepelí, které pohánějí 15W generátor nabíjející 15 000mAh vestavěnou baterii. Dále obsahuje tři polohovatelné nohy pro stabilizaci zařízení a to vše se vejde ve složeném stavu do 30centimetrového válce. Po rozložení má poté zařízení až 58 centimetrů o váze 1,13 kg.

 

Plně nabitá vestavěná baterie nabije váš telefon či tablet 4-6 krát, samozřejmě záleží na velikosti baterie, kterou nabíjíte. Vestavěnou baterii z Trinity můžete napájet také ze sítě, takže se dá použít i jako obyčejná power banka. Celé zařízení je poté vodotěsné s certifikací IPX6. Dále na Trinity naleznete dvojici USB konektorů a LED diodu signalizující stav kapacity baterie. Větrnou elektrárnu můžete využít opravdu všude a při jakékoliv situaci, kdy nemáte možnost přístupu k elektřině. Stačí jenom, aby trošku foukalo.

trinity konektory

Pro příklad, na pláži, kde můžete strávit celý den, při kempování, na lodi, na festivalech, v parku nebo v nouzových situacích při výpadcích proudu. Projekt, který potřeboval ke spuštění 50 000 dolarů je již zafinancován. Momentálně, 15 dní před koncem, nasbíral již přes 63 tisíc dolarů. Předpokládaná cena zařízení bude 249 dolarů.

trinity nabíjení trinity

Zdroj: Kickstarter.

 

Komentáře

Ivo Rundt

z aplikace
17.5.2014 15:29

Zajímavé a ve spojení s power bankou se mi to líbí!

syntax

syntax

z aplikace
17.5.2014 16:51

5000? to si koupim nouzový mobil za ty peníze.

THc

THc

z aplikace
17.5.2014 19:00

Zajimave to je, ale jak dlouho jste bez elektriny dele jak tyden? Na ostatni pripady staci podstatne rozmerove mensi a 5x levnejsi power bank. Treba:
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=kmashi+power+bank

Korzar

z aplikace
19.5.2014 13:36

Presne tak. Pri tej cene je to nezaujímavé.

tomash

tomash

19.5.2014 13:50

Problemem powerbank je deklarovana a realne kapacita. Zvlast u tech levnych. Napsat se tam da cokoliv a ty cinsky mAh byvaji dost slaby ;). A k tehle veci – je mrcha velka a hlavne tezka. Docela by mi zajimalo za jak dlouho to nabije do tech 15Ah. Podle me z vetru nikdy.

RSS (komentáře k článku)