TOPlist

Sledujete TikTok? Tyhle 3 triky se vám budou hodit!

TikTok
  • TikTok patří k nejoblíbenějším sociálním sítím vůbec 
  • Platforma sází na kratší typ obsahu, kterého zhlédnete v určitém časovém úseku hromadu
  • Tyhle tři jednoduché triky rozhodně musíte znát

TikTok je bezesporu jednou z nejoblíbenějších sociálních sítí světa, popularitu mu nelze upřít ani přes neustále rostoucí obavy z napojení jeho mateřské společnost ByteDance na čínskou vládu. Službu každodenně používají miliony lidí a celkově se dá hovořit o tři roky nazpět se dalo hovořit o asi miliardě měsíčně aktivních uživatelů.

Stejně jako další komunikační platformy je i TikTok plný nenápadných vychytávek, které umí zpříjemnit používání aplikace nebo zjednodušit nejrůznější úkony. My vás dnes seznámíme s naprosto banálními fígly pro snazší interakci se sledovaným obsahem.

Rychlé reakce na videa

Zatímco na některých jiných službách, příkladem budiž Facebook nebo X, uživatelé častokrát vyjadřují své dojmy pomocí dlouhých zpráv, na TikToku skrz omezení počtu znaků pro jeden komentář lidé mnohdy na videa reagují pouze pomocí emoji.

Chcete-li k aktuálně sledovanému videu přidat jen rychlou reakci právě pomocí smajlíků, je dobré vědět o možnosti dlouze podržet tlačítko pro otevření komentářové sekce. Jakmile tak učiníte, vyskočí na vás nabídka se čtyřmi emoji, z nichž si můžete vybrat svého favorita. Klepnutím na něj se automaticky třikrát vloží do jednoho komentáře, který se sám odešle.

tiktok triky (3)

Neztrácejte čas přehráváním

Určitě to znáte. Narazili jste na zajímavé video plné informací, ale jeho autor mluví neskutečně pomalu, a tak máte pocit, že brzy usnete s telefonem v ruce. TikTok už naštěstí nějakou chvíli nabízí možnost zrychlení přehrávání obsahu. Video se bude přehrávat dvojnásobnou rychlostí, když podržíte svůj prst na okraji obrazovky. Jakmile jej znovu zvednete, obnoví se původní rychlost přehrávání.

Nechce-li se vám prst na obrazovce držet déle než pár sekund v kuse, stačí přiložit prst kamkoliv mimo okraj a počkat na otevření nabídky, kde si můžete rychlost zvolit ručně. Kromě varianty 2x se zde nachází i 0,5x a 1,5x.

Snazší sdílení obsahu

Podobně, jako lze rychle reagovat na videa, lze i snáz sdílet sledovaný obsah s přáteli. Namísto toho, abyste otvírali celou nabídku pro sdílení, stačí na ikonce podržet prst a vybrat si jednoho z doporučených adresátů. Vychytávku nicméně použijete asi jen v případě, když si videa posíláte s minimálním počtem přátel – pakliže přes TikTok komunikujete s více lidmi, je zbytečná ztráta času pokoušet, zda se vám v nabídce rychlého přístupu ukáže.

tiktok triky (1)

Jak často používáte TikTok?

Zdroj: vlastní, Backlinko

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)