Indové řádí. Aplikace TikTok už předběhla Facebook a je druhá na světě

TikTok aplikace počet stažení

Platforma pro vytváření a sdílení krátkých videí TikTok má za sebou velmi progresivní období. I když má na zádech i několik omezení a výstrah kvůli špatné bezpečnosti, uživatelé ji stále stahují a používají jako diví. Raketový růst nyní potvrzuje i statistika z Obchodu Play a App Store, kde v součtu čínská aplikace předskočila dokonce i Facebook a usadila se na druhé místo za WhatsApp. Aplikace TikTok má v oficiálních obchodech s nástroji celkový počet přes 700 milionů stažení. WhatsApp je na 850 milionech.

Statistika je zajímavá v tom, že absolutně největší podíl má na stahování obou vedoucích aplikací Indie. Podle výzkumu společnosti Sensor Tower stáhli TikTok z 45 % právě mladí Indové. U WhatsAppu se pak hovoří o světovém růstu počtu stažení o 39 % v posledním kvartálu roku 2019, také díky tomuto národu.

TikTok-app.jpg

Do popředí se probojovává také singapurský konkurent Likee. Ten je na 330 milionech stažení, přičemž Indové se postarali o polovinu. Data čerpá výzkumná firma Sensor Tower přímo z obou obchodů. Za připomenutí určitě stojí, že v Číně je Obchod Play od Googlu oficiálně zakázaný. Kdyby nebyl, čísla by asi byla ještě o hodně a hodně dál.

Uvidíme, jak se bude zájem o segment krátkých videí vyvíjet dál. Aplikace TikTok v tomto směru nepochybně způsobila revoluci a počet stažení tomu odpovídá. Jeho sílu si totiž uvědomují vývojáři úplně nových nástrojů, ale i velcí hráči v čele právě s Facebookem. TikTok mezitím pracuje na nových možnostech vydělávání na reklamě.

Používáte aplikaci TikTok?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)