Mateřská společnost Googlu prý zvažovala investici do TikToku

TIkTok Alphabet

Do 12. září se má čínská firma ByteDance, vývojář aplikace TikTok, domluvit s nějakou americkou společností, aby odkoupila a převzala tamní provoz této sociální sítě. Pokud tak neučiní, prezident Trump je připravený službu na celém území USA zakázat. Důvodem jsou obavy o bezpečnost a zneužití uživatelských dat. Hned na začátku tohoto vyhroceného jednání se mluvilo o tom, že by o provoz TikToku ve státech měla eminentní zájem firma Microsoft. I když zatím není jasné, jak tyto námluv pokračují, objevily se informace o dřívějším zájmu dalšího giganta. Investovat do aplikace TikTok prý plánoval Alphabet, mateřská společnost Googlu.

tiktok zákaz usa

Vlastnit alespoň část akcií tohoto projektu chtěl Alphabet po plánované hromadné nabídce více firem. Společně s dalšími americkými společnostmi by vlastnil malý podíl. Ten by neumožňoval žádné rozhodování, ale představoval by zajímavou investici do budoucna. Proč nakonec Alphabet do aplikace TikTok ani v této formě nevstoupil, se neví. Možná právě z obav z vyhrocených vztahů mezi USA a Čínou. Investice samotného Googlu by dávala smysl ještě menší. Ten navíc provozuje YouTube, který je pro TikTok konkurencí a údajně plánuje jeho bližší obdobu ještě spustit.

Myslíte, že se TikTok v USA udrží?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek