TOPlist

Ticwatch S recenze: Levné chytré hodinky s Wear OS, GPS i voděodolností

mobvoi ticwatch s recenze

Dnes se po delší době podíváme na Wear OS chytré hodinky. A to konkrétně Ticwatch S od společnosti Mobvoi. Jedná se o smartwatch, které původně vznikly díky Kickstarter kampani. I přes nízkou cenu mají poměrně našlapané funkce včetně GPS, certifikace IP67 či senzoru srdečního tepu. Jak dopadly hodinky v našem testu?

Recenze chytrých hodinek Mobvoi Ticwatch S

Obsah balení Mobvoi Ticwatch

V pěkné kovové krabičce k Mobvoi Ticwatch S nenalezneme mnoho věcí. Kromě samotných hodinek, je to nabíjecí kabel, který má na jedné straně USB a na druhé speciální pin konektor pro nabíjení hodinek. Připevnění ulehčuje magnet. Poslední věcí v balení jsou manuály.

Minimalistický design a konstrukce z pevného plastu

Vzhledem k nízké ceně hodinek se nedá očekávat žádný prémiový design a materiály. Mají jednoduchý minimalistický design s jedním tlačítkem a světle zeleně namalovanými číslicemi na ciferníku. Mají tak naznačovat sportovní využití. Celý název hodinek je totiž TicWatch Sport. Tělo hodinek je z pevného plastu. Zpracování je nicméně velice dobré. Hodinky jsou k dispozici v černé, bílé a světle zelené. Potěšilo nás, že i přes nízkou cenu se zachovala voděodolnost. A to konkrétně certifikace IP67. Takže nevadí stříkající voda, ale do bazénu si je rozhodně neberte.

Díky použití plastu jsou i hodně lehké, váží 45,5 gramů. Rozměry jsou 45 x 45 x 13 mm. Při nošení tak téměř vůbec nevíte, že je máte na ruce. Pásek hodinek je gumový. Zajímavé je to, že v pásku je GPS anténa, která pomáhá s příjmem signálu. To má však i svou stinnou stránku. Pokud chcete jiný řemínek, musíte je koupit speciálně u Mobvoi. Klasické řemínky na hodinky nemůžete dát.

Ticwatch S & E: A Truly Optimized Smartwatch

Ticwatch S & E: A Truly Optimized Smartwatch

Ticwatch S překvapí velmi dobrým OLED displejem

Mobvoi u těchto hodinek používá OLED panel o velikosti 1,4 palců. Rámečky kolem displeje jsou poměrně dost malé a rozhodně nejsou do očí bíjící jako například u nedávných Samsung Galaxy Watch Active. Rozlišení displeje je 400 x 400 pixelů, jemnost je tak perfektních 287 ppi. Díky použití OLED panelu je tu samozřejmě Alway on Display. Aktivace displeje funguje přes jediné tlačítko, či přes otočení zápěstí.

Dotyková vrstva je velmi dobrá. Hodinky se ovládají pohodlně. Tomu pomáhá i Wear OS, který má plynulé animace a za roky je plně uzpůsoben hodinkám. Další výhoda Wear OS je obrovská podpora ciferníků. Díky komunitě můžete trávit doslova desítky hodin vybíráním toho správného vzhledu.

MediaTek čipset v hodinkách ničemu nevadí

Standardem u Wear OS hodinek se stal čipset Snapdragon Wear. Proto bylo trochu překvapivé, když Mobvoi oznámil použití čipsetu MediaTek MT2601, který doplňuje 512 MB RAM. Obavy ale byly zbytečné. V reálném použití absolutně nepoznáte rozdíl mezi MediaTekem MT2601 a Snapdragon Wear 2100. A to jak v kladech, tak i záporech.

Mobvoi Ticwatch S displej hodinek

Začneme s těmi kladnými věcmi. A to je samotný výkon hodinek. Zcela dostačuje na jakoukoliv aplikaci i běh systému. Během testování jsme se nesetkali s ničím, kde by nám chyběl výkon. Nechybí ani pokročilé funkce jako je Asistent Google. Potěší také 4GB úložiště, které můžete použít například k uložení písniček pro offline poslech. Tu zápornou věc si necháme do sekce o výdrži baterie.

Po stránce konektivity jsou na tom velmi dobře. Nechybí Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS, Glonass, Beidou a také Bluetooth 4.1. Jedinou kaňkou je absence NFC, takže hodinky bohužel nemůžete využít k placení přes Google Pay. Potěší alespoň dobrá GPS, kde nám zaměření trvalo cca 30 sekund. Samozřejmostí je senzor srdečního tepu, akcelerometr, gyroskop či e-kompas.

[aps_product_sz id=“554035″]

Hodinky Ticwatch S běží na Wear OS. Mají i vlastní aplikaci Mobvoi

Mobvoi u svých chytrých hodinek vsází na systém Wear OS od Googlu. K dispozici mají hned několik modelů s tímto systémem. K propojení je potřeba minimálně Android 4.3 zařízení, případně iOS 8.0 a vyšší. Jedna z dobrých věcí u Wear OS je absolutně jednoduché propojení, které trvá několik desítek vteřin.

K samotnému systému Wear OS se toho moc vytknout nedá. Pokud hledáte opravdovou prodlouženou ruku k Androidu, tak lepší systém nenaleznete. Tomu pomáhá i velká podpora aplikací, které se nemůže rovnat konkurence v podobě Samsungu či třeba Fitbitu. Za pokročilé funkce a skvělé propojení s telefonem si však bere svou daň na nízké baterii, o čemž si povíme níže.

Hodinky budete v telefonu ovládat a nastavovat hlavně přes aplikace Wear OS, každopádně jako doplněk si můžete stáhnout aplikaci Mobvoi, která je určena pro různé zařízení této společnosti. Speciálně pro chytré hodinky Ticwatch nabízí alternativní fitness funkce, které můžete využívat namísto Google Fit. Dříve to moc nedávalo smysl, nicméně pokud hledáte klasičtější zobrazení vašich aktivit, tak je Mobvoi aplikace pro vás. Můžete ji propojit i s Google Fit, Stravou či Runkeeperem.

Wear OS by Google Smartwatch
Wear OS by Google Smartwatch

Hodinky TicWatch S budete nabíjet každý den

Kapacitu baterie Mobvoi neuvádí, na stránkách naleznete pouze informací o výdrži na jedno nabití 48+ hodin. K této hodnotě se můžete dostat, avšak nesmíte hodinky vůbec využívat. Pokud je budete používat k prohlížení notifikací z telefonu, občas k nějaké aplikaci anebo měření fitness aktivity, tak počítejte s výdrží 24 hodin. I to nemusí stačit, několikrát během testování se nám stalo, že během noci se kompletně vybily.

Mobvoi Ticwatch S nabijeni

Ve výsledku jsme je tak sundávali před spánkem kvůli nabití. Bohužel ve výdrží je na tom čipset MediaTek velmi podobně jako Snapdragon Wear. Nepomáhá tomu ani systém Wear OS, který je hodně energeticky náročný. Nízká výdrž baterie je jednoznačně největším mínusem, jinak povedených chytrých hodinek.

Závěr recenze Mobvoi Ticwatch S

Chytré hodinky Mobvoi Ticwatch S jsou hodně povedené chytré hodinky s nízkou cenou (v přepočtu cca 3 tisíce), které mají jednu velkou kaňku. A to nízkou výdrž baterie. Pokud vám nevadí, že hodinky bude v podstatě každý den nabíjet, tak se jedná určitě o zajímavou volbu.

Hodinky jsou velice solidně zpracované, mají velmi dobrý OLED displej i výbavu včetně senzoru srdečního tepu, GPS nebo certifikace IP67. Čipset Mediatek rovněž dostačuje na jakoukoliv aplikaci či funkci systému Wear OS.

Klady

+ Dobrý displej hodinek
+ Vynikající zpracování
+ Podpora certifikace IP67
+ Nízká cena
+ GPS

Zápory

Nízká výdrž baterie (cca 24 hod.)
– Chybí NFC

Za zapůjčení děkujeme společnosti Mobvoi.

Líbí se vám chytré hodinky Mobvoi Ticwatch S?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)