TOPlist

The Savior: vodotěsná solární nabíječka na cesty

the_savior_ico

The Savior („spasitel“) je první voděodolná solární nabíječka pro sportovce, turisty a další dobrodruhy, kteří se vydávají na cesty mimo civilizaci. S tímto vybavením se můžete vydat na vodu, na kopce, do přírody i do hor.

The Savior: vodotěsná solární nabíječka na cesty The Savior: vodotěsná solární nabíječka na cesty

Produkt byl navržen v Kalifornii a testován po celém světě ve spolupráci se sportovci, turisty, fotografy a průzkumníky. Cílem je zajistit energii bez ohledu na to, jak dlouho se budete nacházet mimo dosah sítě elektrické energie. Díky této nabíječce můžete pořídit mnohem více snímků, hrát déle přes přenosný reproduktor, filmovat, nebo posílat fotky na Instagram a statusy na Facebook. Solární systém The Savior od Arc Effect se postará o to, aby všechna vaše zařízení byla nabitá a připravená. Můžete třeba zůstat v přírodě celý víkend bez obav o to, zda najdete elektrickou zásuvku. Jednou z výhod je schopnost nabíjet více zařízení současně, takže nemusíte řešit, jestli dáte přednost nabitému telefonu, foťáku či kameře.

Už nebudete muset hledat zásuvku Už nebudete muset hledat zásuvku

Jak The Savior funguje?

Zásadním a základním prvkem jsou pochopitelně solární panely. U těch se Arc Effect chlubí, že pro maximální výkon použil nejnovější a nejúčinnější panely. Zařízení je vybaveno dvěma USB porty, do kterých lze připojit prakticky jakoukoli elektroniku.

Podívejme se nyní na vybrané vlastnosti v bodech:

  • Tajná skrytá kapsička.
  • Odnímatelná vodotěsná taštička s certifikací IP68.
  • Materiály odolné vodě.
  • Tři skládací nepromokavé 15Wattové solární panely s popruhem a rychloupínací přezkou.
  • Dva USB porty.
  • Možnost umístění nabíjeného zařízení do kapsy s možností nadále ovládat jeho displej.
  • Vodotěsný port na sluchátka.
Výhody a vlastnosti Výhody a vlastnosti

Díky výstupnímu proudu 2,4 ampérů lze běžný telefon tímto systémem nabít přibližně za dvě hodiny. Rozměry rozloženého produkty jsou 61 x 24 x 0,6 centimetrů při váze pouhého jednoho kilogramu. Ve složeném stavu počítejte s mírami 23 x 21 x 4,3 centimetrů.

Solární panely v rozloženém stavu Solární panely v rozloženém stavu

Autoři ale v popisku nikde nezmiňují, že by součástí tohoto vynálezu byly i baterie. Předpokládáme tedy, že počítají s nabíjením výhradně ze solárních panelů, což tak trochu omezuje běžné použití, kdy uživatelé připojují svou elektroniku ke zdroji energie na noc. Řešením by však mohlo být připojení nějaké powerbanky, nakumulování energie v ní a její pozdější použití za méně příznivých světelných podmínek.

Profesionální surfař Timmy Reyes, který The Savior testoval, k němu řekl: „Vždy jsem se snažil posunout hranice v surfování, najít skryté klenoty a neoznačené stopy při hledání nejlepších světových vln. The Savior je dokonalým společníkem pro mne i celý můj tým. Pohybujeme se mimo civilizaci, ale potřebujeme zůstat ve spojení. Navíc všechno zůstává suché. Je to nejvíce inovativní výrobek, jaký jsem v posledních letech používal.“

Profesionální surfař Timmy Reyes Profesionální surfař Timmy Reyes

Kde a za kolik The Savior pořídit?

Autoři sbírají finance na rozjezd sériové výroby na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Zatím se jim povedlo získat částku 12 000 dolarů z požadovaných 20 000 (cca půl milionu korun), a to do konce kampaně zbývá ještě dlouhých 57 dnů.

Předpokládaná maloobchodní cena je 169 dolarů (asi 4 100 Kč), nicméně první dvě stovky sponzorů mohou získat jeden kus za přijatelnějších 99 dolarů. Do Česka je nutné počítat s poštovným ve výši 18 dolarů, takže v přepočtu lze tuto nabíječku dostat za asi 2 800 Kč. Zahájení dodávek je očekáváno na začátku příštího roku.

Zdroj: kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)