TOPlist

Testujeme Vivo V21 5G: bude tento útok na střední třídu úspěšný?

testujeme Vivo V21 5G

Čínské Vivo je zkušený výrobce smartphonů, který se však na většině evropských trhů teprve zabydluje a buduje své renomé. Potenciální komplikací však může být, že oproti některým svým krajanům se tato značka nikdy příliš nepodbízela cenou a my bychom se tohoto výrobce dokonce ani nebáli označit za „čínskou prémiovku“. Namísto nízké ceny se totiž výrobce rozhodl jít cestou kvalitního zpracování a inovací. Vivo byl například první výrobce, který integroval čtečku otisků prstů do displeje a v poslední době se snaží vytěžit maximum ze své technologie gimbalové stabilizace fotoaparátu. Jak si však se strategií nepodbízet se cenou povede nováček na našem trhu s modelem Vivo V21 5G?

Vivo V21 5G potěší nejen selfie maniaky

Zatímco nejlépe vybavený u nás dostupný model v podání telefonu Vivo X60 Pro vytáhl do boje s konkurencí právě se zmíněnou gimbal stabilizací primárního fotoaparátu, Vivo V21 5G dostalo do vínku jinou zbraň. Také se týká fotoaparátu, ovšem ne toho primárního na zádech, nýbrž selfie kamerky v kapkovém výřezu uprostřed horní části displeje. Ta zaujme hned v několika ohledech. V první řadě nabídne poměrně slušné papírové specifikace v čele se 44MPx snímačem, objektivem o světelnosti f/2.0 a automatickým ostřením. Hodí se také optická stabilizace, kterou využijete nejen při focení, ale třeba také pro videoblogování, kde potěší také možnost pořizovat záznam až ve 4k. V neposlední řadě si pak zaslouží zmínku také dvojice přisvětlovacích diod.

zadní strana Vivo V21 5G

Fotografická výbava na zádech pak zahrnuje již vcelku běžnou sestavu“

  • 64MPx primární fotoaparát, f/1,8, velikost snímače 1/1.72″, PDAF, OIS
  • 50MPx ultraširokoúhlý, f/2,2, velikost snímače 1/4″, FF
  • 2 MPx makro snímač, f/2,4
selfie kamerka Vivo V21 5G

Co se týče další hardwarové výbavy, tou Vivo V21 5G zapadá mezi ostatní smartphony střední třídy s cenou okolo 10 tisíc. Konkrétně zde máme tu čest s 90Hz AMOLED displejem o úhlopříčce 6,44″ a FullHD+ rozlišení. Výkon zde zajišťuje stále relativně nový čipset MediaTek Dimensity 800U a podporován je 8 GB RAM. Pro uživatelská data je pak připraveno 128GB UFS2.2 úložiště s možností rozšíření o microSD kartu. Vše pak napájí baterie s kapacitou 4 000 mAh doplněná o 33W rychlonabíjení.

Vivo V21 5G

Co se týče konstrukce, ta je – až na krycí sklo displeje – tvořena plastem. Nutno však podotknout, že tento fakt Vivo V21 5G maskuje vcelku zdárně a plastový rámeček s chromovým povrchem vypadá na první pohled poměrně přesvědčivě. Neméně dobře pak vypadají také plastová záda imitující mléčné sklo doplněné o duhové odlesky. Pokud však patříte mezi konzervativnější uživatele, nemusíte se bát. Vivo V21 5G se u nás prodává také v podstatně decentnější tmavě modré barevné variantě. Startovní cena, za kterou momentálně smartphone naleznete v obchodech pak činí 9 999 Kč s DPH.

Co vás na telefonu Vivo V21 5G zajímá?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)