Menu

Foto test Samsung Galaxy Note8 vs. Apple iPhone X: Rivalové v přímém souboji

Minulý týden jsme proti sobě postavili nejnovější iPhone a telefon Google Pixel 2. Dnes pro vás máme foto test Samsung Galaxy Note8 vs. Apple iPhone X. Jak fotoaparáty v telefonech dopadly?

Foto test Samsung Galaxy Note8 vs. Apple iPhone X

Do dnešního srovnání jsme znovu zařadili Apple iPhone X, protože je stále žhavým zbožím a hodně se o tomto přístroji mluví. Novinka konkurenční platformy zaujala hlavně provedením displeje, který po vzoru některých androidích telefonů vyplňuje drtivou většinu přední strany. V tomto testu nás ale zajímá především fotoaparát, který se skládá ze dvou 12MPx snímačů s výrobní technologií 28 nm. Jeden z nich nabídne vysokou světelnost f/1.8, druhý pak f/2.4. Oceňujeme rovněž optickou stabilizaci obrazu i možnost nahrávat 4K videa až s 60 FPS.

apple iphone X katalog

Apple iPhone X

1.0
 • Displej 5,8'', SuperAMOLED, 2436 x 1125 px
 • Procesor Apple A11 Bionic
 • RAM 3 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Úložiště 64/256 GB
 • Baterie 2 716 mAh

Proti němu jsme postavili nepsaného krále telefonů s Androidem – Samsung Galaxy Note8. Ten sice převzal čip z modelu Galaxy S8, podle slov Samsungu však došlo k menším vylepšením a právě fotoaparát v tomto smartphonu je tím nejlepším, co jihokorejský výrobce v současnosti má. Nepřekvapí duální snímače s 12MPx rozlišením, kde se hlavní objektiv pochlubí vysokou světelností f/1.7 a druhý f/2.4. Nezapomnělo se na optickou stabilizaci, podporu RAW a natáčení do 4K.

phablet samsung galaxy note 8

Samsung Galaxy Note8

7.5
 • Displej 6.3", 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED
 • Procesor Samsung Exynos 8895
 • RAM 6GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3300 mAh
 • Cena od 21 990 Kč

Srovnání fotoaparátů

Na obou smartphonech bylo nastaveno maximální rozlišení snímku s poměrem stran 4:3, zároveň jsme veškeré nastavení ponechali na automatický režim. Jsme totiž přesvědčeni, že úplně stejně používá tyto fotoaparáty drtivá většina uživatelů. Snažili jsme se snímky pořídit za stejných podmínek, aby ani jeden z telefonů nebyl zvýhodněn.

Foto test Samsung Galaxy Note8 vs. Apple iPhone X-tlacitko-1

Foto test Samsung Galaxy Note8 vs. Apple iPhone X-priroda-1

Foto test Samsung Galaxy Note8 vs. Apple iPhone X-metro-1

Foto test Samsung Galaxy Note8 vs. Apple iPhone X-noc-1

Foto test Samsung Galaxy Note8 vs. Apple iPhone X-predni kamera-1

Závěr

Znovu je vidět, že oba telefony patří mezi absolutní špičku na poli fotoaparátů v mobilních telefonech. Výsledky jsou proto velice podobné a detailů si člověk všimne většinou až při přímém srovnání. I v takovém případě ale často záleží na subjektivním dojmu a pro každého může být vítězem testu jiný telefon. A není se čemu divit.

Na první pohled je vidět, že iPhone X sází na větší kontrast, což v některých situacích způsobuje drobné přepaly. Při porovnání běžné scény by člověk řekl, že se jedná o stejný fotoaparát s rozdílným kontrastem. Při focení detailů jsou rozdíly fotoaparátů patrnější. Apple iPhone X má tendenci deformovat rozmazané pozadí. Rozmazání v podání Samsungu Galaxy Note 8 je přirozenější. S nočními scénami si podle nás také poradí lépe smartphone od Samsungu, dokáže totiž lépe zamaskovat šum. Pleťovou barvu v případě selfie kamery zvládají oba telefony velmi podobně. Celkově se dá říci, že Samsung Galaxy Note 8 je saturovanější a méně kontrastní varianta Apple iPhone X fotoaparátu. S vyvážením barev si poradily oba telefony takřka totožně. Nenarazili jsme na větší rozdíly ani při umělém světle a v noci.

Za zapůjčení telefonu iPhone X děkujeme společnosti Smarty.cz. Za zapůjčení telefonu Galaxy Note8 děkujeme společnosti Samsung.

Jak podle vás dopadl foto test Samsung Galaxy Note8 vs. Apple iPhone X?

 

Komentáře

Stalkerpetr

stalkerpetr 1

13.11.2017 18:21

NOTE 8

Uni

uni -190

13.11.2017 18:51

Note 8 a iPhone X, coby rivalové? WTF? Co máte za matroš v redakci? Vždyť to míří na úplně jinou klientelu. Tohle by snad nenapsali ani v Blesku…

marastudna

14.11.2017 0:02

Note 8 je Lepší-je to Vidět

JJJJ

14.11.2017 8:14

Srovnání sony foťáku za pár babek…

Uni

uni -190

14.11.2017 9:47

Tvoe to je test:/ Jediné co má smysl porovnávat je asi tak ta venkovní scéna, u ostatního se těžko odhadují světelné podmínku, tedy jakou to má mít barvu. Takže stáhnu rybníček, který má neskutečně vysoké rozlišení HD, takže si ani tady nic moc neprostuduji.

Díky za vaší práci…:/

Nicméně dle všeho je vše při starém, u Samsungu se jede v oblíbených “asijské omalovánky”, u iPhone jsme se nedozvěděli, zda je foceno “postaru” nebo v novém formátu a srovnání tak velikosti souborů. Zda by nemělo smysl u iPhone fotit ve vyšším rozlišení při obdobné velikosti dat….

Ach jo, škoda no…

kef

14.11.2017 22:20

mám N8 ,,,,fotky vidím lepší z founaX ,,, na moje fotky 10*15 to až tak nevadí

RSS (komentáře k článku)