TOPlist

Test aplikace Lidl Plus: Čím dokáže usnadnit nakupování?

test aplikace Lidl Plus letáky kupóny prodejny

V posledních týdnech a měsících jsme se i u nás ve Světě Androida opakovaně přesvědčili, že dříve úplně běžný potravinový obchodní řetězec může velmi úspěšně bodovat na poli chytré elektroniky a smart vychytávek pro domácnost. Ano, máme na mysli Lidl, jehož produkty značek Silvercrest či LivarnoLux i sami osobně se zájmem testujeme. Když na chvilku pomineme to, co je k nalezení v regálech, a přesuneme se hlavně k pokladně, řetězec nabízí chytré řešení i tady. Jeho mobilní aplikace Lidl Plus slibuje snadnější nakupování, digitální letáky po ruce nebo slevy pro členy stejnojmenného věrnostního klubu. Pokud se vám zatím aplikace nechtěla instalovat, nebo jste neměli chuť ji celou procházet, tady snad najdete popis všech prvků pohromadě.

Lidl Plus
Lidl Plus

Test mobilní aplikace Lidl Plus

Aplikaci můžete běžně stáhnout z Ochodu Play a je pochopitelně zdarma. Při vstupu po vás bude chtít několik základních identifikačních údajů včetně jména a příjmení, e-mailu, telefonního čísla či data narození. Běžný balík informací, kterou by po vás chtěl třeba i jiný řetězec. Po vyplnění údajů a jakémkoli dalším spuštění vás aplikace pošle na hlavní kartu Domů, na které se v blocích nachází několik užitečných prvků.

Na základě adresy a případně i oblíbené prodejny máte v horní části informace o její otevírací době a dnes už i vytíženosti podle hodin. Pokud si nejste jistí, kde přesně prodejna je, aplikace vám umí ukázat i mapu. Další bloky na hlavní stránce odkazují na obsah, který je k nalezení na dalších samostatných kartách. Jde postupně o kupóny, akční ceny a letáky. Program Kupón Plus spočívá v tom, že za nákupy v různých celkových hodnotách získáte slevu na další nákup. Může jít až o dvě stovky.

Funkce ze všech nejdůležitější

Nad obsahem většiny karet se nachází plovoucí tlačítko Karta Lidl Plus. Jde o digitální podobu věrnostní kartičky, jejíž QR potřebuje obsluha pokladny pro načtení slevy nebo připsání bonusů. Je to šikovné řešení, které šetří složité hledání.

Jak jednoduše používat aplikaci Lidl Plus?

Jak jednoduše používat aplikaci Lidl Plus?

Karta Kupóny představuje příležitost, jak využít předem definované slevy na různé kategorie zboží. Od aktivace vždy platí omezenou dobu. Položka Ceny odkazuje konkrétně na Ceny Lidl Plus, což jsou hodnoty vybraných produktů, které si mohou členové věrnostního klubu koupit za nižší částky. Nabídka je pravidelně aktualizována. Kartu Letáky asi není třeba detailně popisovat. Jde o běžné nabídky aktuálně zlevněného zboží převedené do digitální podoby. V aplikaci se objevují letáky pro Lidl prodejny i lidl-shop.cz.

Na kartě Více je možné najít například evidenci účtenek či seznam (i mapu) všech prodejen a provádí se zde i případná změna údajů. Přes položku Kuchyně Lidlu se můžete dostat i k receptům. V Nastavení je možné povolit aplikaci zasílat různá upozornění. Celkový dojem z aplikace je velmi dobrý, zejména díky její přehlednosti. Neměl by s ní mít žádný problém ale méně zkušený majitel smartphonu.

Používáte Lidl Plus? A případně jaké další aplikace tuzemských řetězců?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)