Menu

Test antivirových řešení

Viry a škodlivé kódy už dávno nejsou jen zásadou stolních počítačů a sytému Windows. Android si za své velké rozšíření a popularitu zasloužil také pozornost tvůrců těchto malware, takže již dnes musíme dávat pozor na to, co stahujeme a instalujeme. Abychom však měli větší jistotu, existují antivirová řešení. Nezávislá organizace AV-Test provedla test nejznámějších antivirových řešení, které měly za úkol rozpoznat hrozbu v instalačních souborech apk. A jak si vedly?

Nejlepších výsledků dosáhly programy Avast, Dr. Web, Kaspersky, Ikarus, F-Secure, Zoner a Lookout. Tyto antiviry dokázaly detekovat více než 90 % hrozeb.

Co si myslíte o virech na platformě Android? Používáte nějaké antivirové řešení ve svém telefonu?

EDIT: Omlouvám se za předchozí název a tvrzení, že Avast! byl v testu nejlepší. Patří jen do vítězné skupiny, ve které jsou antiviry řazeny podle abecedy, což bylo matoucí. Děkuji za pochopení.

zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Tomáš Procházka

Tomáš Procházka

9.3.2012 14:06

Antivir na mobil je blbost. Zvlášť pokud má google možnost kontrolovat všechny aplikace přímo na serveru.

JohnyD

JohnyD

9.3.2012 14:07

hmmm zajímavý proč tam vidím u kasperskyho lepší výsledky? :D

David

David

9.3.2012 14:25

Tomáš Procházka: už několikrát se stalo jak na androidu tak iOS že sem tam nějake škodlivé programy dostaly. takže zase tak zbytečné to nebude.
Mimochodem jsou i viry mimo market (pardon. Obchod Play)

mira

mira

9.3.2012 14:29

i F-secure je na tom lépe

Libor Foltýnek

9.3.2012 14:31

JohnyD: dobrý postřeh! Akorát že ta tabulka je bez popisu, takže těžko říct, která barva je nejlepší a jestli nezohledňovali ještě nějaký parametr.

Vojta

Vojta

9.3.2012 14:39
bone

bone

9.3.2012 15:02

Pre Tomáš procházka Ty si ale idiot hlavne ak používaš internet banking a podobne tak aby si jedno ráno nebol prekvapený,že je tvoj účet prázdny a až potom som zvedavý či povieš,že antivir na mobil je blbosť.heheheh

bone

bone

9.3.2012 15:05

Je to reklama na Avast??????????????????????????????????????????????????????????????????

Petr

Petr

9.3.2012 15:10

Haha – je to vzdycky v ty skupine podle abecedy, takze avast je prvni :-). Ale i tak je to pro nej moc peknej uspech, ne?

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

9.3.2012 15:14

bone
Není, zmátlo mě to řazení. Je to viz Petr, takže jsem to opravil a omlouvám se za mystifikace.

Milan

Milan

9.3.2012 16:46

Určitě doporučuji mít antivirus, vždyť jsou zadarmo. Já používám Zoner Antivirus – rychlý, úsporný a spolehlivý. Maximální spokojenost, odhalilo mi to dokonce nějaký adware.

Sakul

Sakul

9.3.2012 18:03

Osobně jsem také toho názoru, že tyto programy jsou vesměs zbytečné. Pokud člověk při instalaci nějaké aplikace jen trochu přemýšlí, dokáže se potenciálním hrozbám vyhnout. Na druhou stranu, některé tyto jakože antiviry disponují dalšími funkcemi, které můžou být užitečné.

Tomáš Procházka

Tomáš Procházka

9.3.2012 20:00

pro bone jak vidím marketing antivirových společností funguje dokonale

Libor Foltýnek

9.3.2012 21:50

Jan Dolejš: děkujeme za opravu, jen bych se přimlouval za to, aby v článku byla zmínka o původní nepřesné verzi, aby lidi nebyli zmatení.

Ad antiviry v telefonu: hlavně my s rootem musíme být trochu opatrnější, ony jsou totiž možnosti, jak nastavit práva celkem neškodně a pak využít nějaké chyby. Napadá mě např. chtít pouze přístup na internet a pak stáhnout jinou, tentokrát už škodlivou aplikaci a tu nainstalovat buď bez vědomí uživatele nebo jako “update” a počítat s tím, že lidi už nebudou čekat čertovinu.

ic

ic

10.3.2012 20:45

Na mobilu mám Comodo, ale překvapil mě, že neumí detekovat ani EICAR test. Zato alespoň není moc náročný.

No a protože na tablety Comodo nejede, tak jsem si tam dal Avast a vidím, že to nebyla špatná volba…

BTW: konečně někdo udělal ten ZOO test

RSS (komentáře k článku)