Elektrický tahač Tesla Semi míří k prvním zákazníkům. Má dojezd přes 800 km i solidní zrychlení

tesla semi

Automobilka Tesla patří sice ve svém oboru ke špičce, ale nikdo nemůže popřít fakt, že se řídí starým dobrým heslem “slibem nezarmoutíš”. Už několikrát se jí totiž stalo, že nedodržela své slovo, což platí i o náklaďáku Tesla Semi. Jeho koncept firma poprvé představila v roce 2017 a zahájení výroby bylo plánováno na rok 2019. Tak se ale nakonec z různých důvodů nestalo a až se teď jej dočkají první zákazníci.

Nákladní elektromobil Tesla Semi se nyní přece oficiálně ukázal a zamíří na silnice. Jedním z prvních zákazníků, který si vozy objednal byla společnost PepsiCo. Těm by měla Tesla v blízké době dodat 100 kusů. Na tuto skutečnost se mimochodem před několika dny rozhodl zareagovat Renault, který už elektrické náklaďáky také vyrábí a dodal je konkurenční Coca-Cole.

Tesla Semi Delivery Event

Tesla Semi Delivery Event

Tesla Semi se může pochlubit čtyřmi motory na zadní nápravě, díky kterým umí zrychlit z 0 na 100 km/h za 20 vteřin, což je na náklaďák slušná hodnota. Na dnešní konferenci Elon Musk ukázal praktický test a potvrdil, že náklaďák ujede na jedno nabití přes 800 km. Celková hmotnost vozu i s nákladem přitom činila 37 tun. Dalšími velkými zájemci jsou společnost Walmar a FedEx, další mají následovat. Tesla Semi začíná na ceně 150 000 dolarů, což je v přepočtu necelých 3 500 000 korun.

Poznámka redakce

Tesla a mobilní technologie mají úzkou spojitost. Nejsme totiž pouze Svět Androida, ale také Svět Zítřka. Nejnovější technologie nás baví a Tesle fandíme. Rozhodli jsme se proto vám o této zásadní informaci (nejen) na poli elektromobilů napsat.

Jak se vám zamlouvá Tesla Semi?

Zdroj: Tesla YouTube

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)