TOPlist

Češi, pozor! Skvělá Tesla Model 3 Highland dál zlevňuje a stát vám na ni přidá

tesla model 3 highland sleva
  • Tesla po Evropě opět zlevňuje, v Česku pořídíte Model 3 (Highland) už od 1 003 990 Kč
  • Už v základu nabízí vůz slušný dojezd, fajn zrychlení a bohatou výbavu
  • Při využití dotace od státu lze cenu ještě výrazně ponížit

Fanoušci elektromobility by měly zbystřit! Jeden z nejprodávanějších elektromobilů na světě, Tesla Model 3 (nejnovější verze označovaná jako Highland), se v Česku dočkal snížení ceny. Základní varianta s pohonem zadních kol je nyní dostupná od 1 003 990 Kč, model Long Range pořídíte od 1 203 990 Kč. V obou případech činí sleva 50 000 Kč, což nám v kombinaci s dotacemi (ať na ně máme názor jaký chceme), dává velmi dobrou nabídku, kterou musí konkurence registrovat.

Základní Model 3 Highland s dojezdem 513 km (WLTP) a zrychlením z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy nabízí vše, co by řidič od moderního vozu mohl očekávat. Vůz můžete rozpohybovat až na 201 km/h a už v té „základní“ výbavě nabízí hromadu prvků, které jsou u konkurence za příplatek nebo je u ní nenajdete vůbec: dvojitá skla, střešní okno nebo dotykový displej ve středové konzoli, na němž mohou cestující vzadu sledovat Netflix, YouTube či další platformy. Za zmínku dále stojí odvětrávaná sedadla (ta byla dříve určena jen pro prémiové modely X a S) či ambientní osvětlení.

Tesla Model 3 Highland je tišší a pohodlnější

Highland dostal nové tlumiče a disponuje nižším aerodynamickým odporem, vůz je tedy oproti původní generaci nejen pohodlnější, ale také tišší. Pro ty, kteří touží po ještě větším dojezdu a dynamice, je tu varianta Long Range s dojezdem 629 km (WLTP), pohonem všech kol a zrychlením z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy. Jako bonus dostanete vynikající systém ozvučení (17 reproduktorů, 2 subwoofery). V základu máte nárok na bílý lak Pearl White, ten je zdarma. Příplatkové barvy pak stojí 32, respektive 48 tisíc. Toužíte-li po 19″ kolech Nova, zaplatíte za ně 45 tisíc, nutno ale zmínit, že vám trochu poníží dojezd. Tažné vychází na 36 tisíc, Enhanced Autopilot si Tesla ocenila na rovných 100 tisíc, autonomní řízení vychází na dvojnásobek.

Také YouTuber a novinář Hrubis, který je milovníkem benzínu, dokázal novou Teslu ocenit:

Tesla Model 3 Highland | Slituj se, Elone | 4K

Tesla Model 3 Highland | Slituj se, Elone | 4K

Jak je to s dotacemi?

Třešničkou na dortu je možnost získat na pořízení Tesly Model 3 dotaci. Mají na ně nárok právnické osoby a OSVČ, přičemž na bateriový vůz (tedy Teslu) můžete získat až 200 000 Kč (bez DPH). Na vůz si ale musíte půjčit minimálně 300 000 Kč a musí být nový nebo starý maximálně půl roku, nájezd musí činit maximálně 6 000 km. Ve výsledku vás tak vůz může vyjít na něco málo přes 800 tisíc, nutno však počítat s úrokem, který přeplatíte na úvěru.

tesla model 3 facelift cesko

I tak se ale nyní nový Model 3 mimořádně vyplatí. Jen tak pro srovnání – nejnovější Octavie Combi s motorem 1.5 TSI (110 kW) a 7stupňovou automatickou převodovkou DSG, vás vyjde na 855 900 Kč.

Přemýšlíte nad koupí elektromobilu, nebo jste věrní spalovacím motorům?

Zdroj: Tesla

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)