Tip: používáte Telegram? Procházení fotografií dle data!

Telegram
  • Telegram je jednou z nejoblíbenějších aplikací pro komunikaci
  • Messenger nebo WhatsApp jsou oblíbenější, ale Telegram má své kouzlo
  • Pokud přes něj často posíláte obrázky a fotografie, můžete je snadno procházet

Už před několika lety jsem rodičům do telefonu nainstaloval Telegram, chtěli jsme mít možnost jednoduše sdílet fotografie našich dětí a jiné komunikační aplikace mi přišly méně vhodné. Rodiče do té doby neměly WhatsApp ani Messenger, nemusel jsem je přeučovat na novou aplikaci.

A zůstáváme mu věrní i po letech. Samozřejmě mám v telefonu jak Messenger tak WhatsApp, přece jenom Facebook Messenger má dnes téměř každý. Ale se s rodinami z obou stran si píšeme primárně na Telegramu a jsme s tímto řešením spokojeni. Práce s fotografiemi je skvělá, navíc si můžete nechat zobrazit stylový náhled záběrů roztříděných dle data!

Jak na to? Stačí v konverzaci kliknout na jakékoliv datum, které se nachází vždy u první zprávy odeslané v konkrétní den. Objeví se vám kalendář, ve kterém přehledně uvidíte, ve kterých dnech jste sdíleli fotografie a vždy zde najdete náhled. Snadno se můžete podívat klidně dva roky zpátky na libovolné datum a okamžitě skočíte v historii konverzace na konkrétní místo.

Je to jednoduché, rychlé a velmi praktické. Pokud máte v konkrétní konverzaci stovky a tisíce zpráv, rolovat v historii ke konkrétnímu datu by bylo velmi nepohodlné. Ale v kalendáři s miniaturami jen kliknete a jste na datu, kde chcete být. Telegram samozřejmě můžete používat také v internetovém prohlížeči. Za sebe dávám aplikaci deset bodů z deseti. Možnost přehledného náhledu fotografií v kalendáři je jednou z mnoha skvělých funkcí, které nabízí.

Telegram
Telegram

Samozřejmostí je podpora šifrování, jednoduché sdílení jakýchkoliv souborů, pravidelně využíváme telefonování včetně videa. Ano, všechny tyhle funkce lépe nebo hůře nabízí spousta dalších aplikací, ale Telegram za mě dotáhl spoustu věcí nejdál a jsem rád, že jsem jej objevil už před mnoha lety. Náhledy fotografií v kalendáři nejsou novou funkcí, v Telegramu už se objevily několik let zpátky. V mém okolí ale tuto skvělou vychytávku pořád spousta lidí nezná.

Používáte aplikaci Telegram?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)