SIMku můžete zahodit. Telegram nechce reálné telefonní číslo

Telegram SIM telefonní číslo Fragment

Vývojáři chatovací aplikace Telegram oznámili na svém blogu řadu novinek, které se týkají fungování tohoto oblíbeného “kecálku”. Tou úplně nejvýznamnější změnou je zkušení nutnosti vlastnit SIM kartu neboli spojovat účet na této síti s telefonním číslem. Alespoň nějaké číslo nadále potřeba bude, nicméně Telegram nebude nutně vyžadovat to reálné.

Telegram
Telegram

Chatovací aplikace v sobě nově má integrovanou službu Fragment, která je schopná náhodně generovat block-chainem chráněná čísla. Právě ta je možné odteď použít jako přístupový údaj k Telegram účtu. S tímto číslem uživatel, který se rozhodne jej využít, prakticky přijde do kontaktu jen zřídka. Aplikace si technicky vzato při registraci nebo přihlášení sama se sebou vymění ověřovací kódy a je hotovo.

Kromě této novinky oznámili vývojáři také plánované mazání chatů s časovačem, upravené prostředí Topics neboli Témata, silnější anti SPAM filtry do skupinových konverzací, generování dočasného QR kódu vedoucího na profil, podrobnější informace o využití paměti a nové sady Emoji.

Jaké máte zkušenosti s generátory čísel či e-mailových adres?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)