Telefony Google Pixel dostaly s aktualizací dvě nové funkce

telefony-google-pixel-nove-funkce_ico

Majitelé telefonů Pixel a Pixel XL hlásí po listopadové bezpečnostní aktualizaci další update, tentokrát na sestavení NPF26J. Jako první ho podle všeho dostávají telefony Google Pixel v Kanadě. Aktualizace velká 261 MB byla nabídnuta zákazníkům v síti třech místních mobilních operátorů. Jde o Android 7.1 Nougat, zajímavé je druhé písmeno v označení sestavení, neboť “P” bývá určeno pro testovací náhledy (“preview”).

Jaké novinky čekají po aktualizaci telefony Google Pixel?

Poprvé od zahájení prodejů dostávají telefony Google Pixel kromě bezpečnostních záplat také nové funkce. Konkrétně se jedná o:

  • probuzení telefonu a zobrazení oznámení při zvednutí zařízení,
  • probuzení a zobrazení obsahu oznámení dvojím poklepáním na obrazovku.
Dvě nové funkce, které dostávají telefony Google Pixel Dvě nové funkce, které dostávají telefony Google Pixel

Spekuluje se také o tom, zda update řeší problémy, které uživatelé hlásí v sítích LTE v pásmu 4. K tomu ale zatím neexistuje žádné věrohodné potvrzení.

Uživatel, vystupující na diskuzním serveru Reddit pod přezdívkou someguy172, získal a publikoval obraz instalačního OTA balíčku, který aktualizuje Pixel XL ze sestavení NED63V na nové NPF26J. Pokud tedy máte toto zařízení, můžete ho například přes příkaz adb sideload aktualizovat na poslední dostupnou verzi. Podmínkou je ale výchozí sestavení NED63V, které v případě potřeby najdete na oficiálním webu s továrními obrazy. Aktualizační soubor je pak ke stažení pod tímto odkazem. Později se objevil i aktualizační balíček pro Google Pixel, i v jeho případě však platí, že ho lze použít pouze pro aktualizaci ze sestavení NED63V.

Kanadský mobilní operátor TELUS na svém webu zveřejnil stručnou informaci, podle které aktualizace, uvolněná od 22. listopadu pro oba telefony Google Pixel, přináší bezpečnostní aktualizace a opravy chyb. Google však zatím o sestavení NPF26J mlčí a na jeho stránkách nejsou k dispozici ani aktualizační balíčky, ani tovární obrazy, jak bývá zvykem.

Co říkáte na novinky? Jsou to podle vás praktická vylepšení, která uživatelé těchto zařízení ocení? Nebo byste věděli o důležitějších věcech, kterým by se Google měl věnovat?

Zdroje: androidcentral.com, reddit.com, androidpolice.com, 9to5google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)