Dráždí vás tečky upozornění na Facebook liště? Víme, jak se jich zbavit

Vypnuti ikony upozornění Facebook lišta

Uživatelské prostředí Facebooku prošlo od počátku svého vzniku celou řadou změn. Tyto změny se netýkaly jen grafické podoby prvků, ale i rozmístění a celkového pojetí zobrazování příspěvků uživatelů i jednotlivých funkcí webu. Určitým vývojem prošla také notifikační a vyhledávací lišta, v rámci aplikace zobrazuje mnohem více zástupců a tím i upozornění než webová verze. Facebook lišta tato upozornění označuje pomocí červených teček, které mohou na řadu uživatelů působit rušivě a obtěžovat je. Nyní přichází řešení přímo od Facebooku. Po aktualizaci na nejnovější verzi si můžete v nastavení změnit, pro které zástupce chcete upozornění na Facebook liště zobrazovat. Respektive u kterých chcete zobrazovat červenou notifikační tečku. Upozornění dostáváte pořád stejně, jen nebudou graficky zvýrazněny.

Evolution of Facebook

Evolution of Facebook

Facebook lišta bez zbytečných upozornění

Z počátku se vzhled lišty pro Facebook upozornění držel stejného stylu jak u mobilní aplikace, tak u webové verze. Postupem času se však jejich uzpůsobení oddělilo. Lišta webového prostředí se stále soustředí jen na tři základní stavební kameny Facebooku – upozornění na komentáře, lajky apod., chat neboli Messenger a žádosti o přátelství. U aplikace je to nyní trochu jinak, lišta defaultně ukazuje zmíněné prvky, přidali se však ještě další dva zástupci, jedna pro skupiny a druhá pro rychlejší přístup na váš profil. Oba tyto rychlé přístupy mohou být užitečné a zvýšit dostupnost jednotlivým stránek Facebook aplikace, zároveň však mohou uživatele spíše rozčilovat, neboť stejně jako klasická upozornění zobrazují ikonu červené tečky. Ty se pak rozsvítí při nejrůznějších příležitostech, jako například, když někdo přidá něco do vámi sledované skupiny. Což se, uznejme, stává dost často. Člověk si pak po spuštění Facebook aplikace připadá tak trochu jako v Las Vegas.

Upozornění facebook lišta odstranění

Jak vypnout červená upozornění na Facebooku?

  1. Aktualizujte a zapněte aplikaci.
  2. Pomocí menu otevřete Nastavení.
  3. Přejděte do sekce upozornění.
  4. Klikněte na Tečky upozornění.
  5. Zvolte zástupce, u kterých se tečky nebudou upozornění zobrazovat.

Jak již bylo řečeno v úvodu, na přístupu k notifikacím se pro vás nic nemění, všechna upozornění jsou pořád na svém místě, pouze na ně nebudete upozorňováni červenou tečkou. Upozornění mohou být vypnuta pro všechny zástupce na Facebook liště, kromě původních upozornění s oznámením komentářů a lajků.

Používáte Facebook na webu nebo v aplikaci?

Zdroj: xda-developers

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)