TeamViewer 11 Beta umožňuje vzdálené ovládání telefonu či tabletu

teamviewer_android_ico

Představte si následující situaci: někdo z vaší rodiny či přátel potřebuje pomoci s telefonem či tabletem s operačním systémem Android. Co uděláte? Buď dokážete poradit telefonicky či emailem, nebo se dohodnete, kdy a kde se setkáte, abyste se na problém mohli podívat. Jde to ale ještě o něco pohodlněji: s aplikací TeamViewer 11 se vzdáleně připojíte ke vzdálenému zařízení s Androidem.

s aplikací TeamViewer 11 se vzdáleně připojíte ke vzdálenému zařízení s Androidem s aplikací TeamViewer 11 se vzdáleně připojíte ke vzdálenému zařízení s Androidem

Beta verze aplikace TeamViewer 11, která již je dostupná ke stažení, přidává podporu operačních systémů Windows 10, OS X 11.10 El Capitan, iOS 9 a Android 6.0 Marshmallow. Právě poslední položka je pro nás nejzajímavější!

Co TeamViewer 11 Host Beta slibuje?

V oficiálním popisku v Obchodě Play se dočtete, že TeamViewer 11 umí zrcadlit obrazovku zařízení s Androidem na libovolném počítači.

Z poskytovaných funkcí a schopností jmenujme:

  • Vzdálené ovládání.
  • Sdílení obrazovky v reálném čase.
  • Prohlížení informací o zařízení.
  • Přenos souborů (sem a tam).
  • Seznam aplikací (odinstalace aplikací).
  • Seznam procesů (zastavení procesů).
  • Stahování a nastavování Wi-Fi.
  • Ukládání důvěrných informací do schránky zařízení.
  • Zabezpečené připojení s 256bitovým AES kódováním relací.

Novinky představují sami autoři v následujícím videu.

What’s New in TeamViewer 11

What's New in TeamViewer 11

Bezobslužný přístup na zařízení se systémem Android

TeamViewer je řešení, které dovoluje vzdáleně přistupovat a ovládat různá zařízení. Nově je možné na dálku ovládat přístroj s Androidem odkudkoliv a kdykoliv. Nejedná se přitom jen o smartphony a tablety – Android již běží i na některých pokladnách, bankomatech, veřejných kioscích a dokonce i prodejních automatech.

Po instalaci a spuštění 12 MB velké aplikace je možné buď zaregistrovat nový účet TeamViewer, nebo se přihlásit k již existujícímu. Telefon či tablet je následně možné vzdáleně ovládat skrze desktopovou aplikaci (v takovém případě je ale nutné aktualizovat ji na nejnovější beta verzi), nebo přes webové rozhraní na adrese https://login.teamviewer.com/LogOn.

Nám se podařilo zprovoznit vzdálené ovládání redakčního telefonu Sony Xperia Z3 až po několika pokusech. Většinou aplikace na telefonu sice detekovala příchozí připojení, následně hlásila i “Připojeno,” nicméně desktopový klient po chvilce čekání zobrazil chybovou hlášku, podle které server neodpověděl. Proto budeme rádi, když se podělíte o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem.

TeamViewer Use Cases – Android Host

TeamViewer Use Cases - Android Host

TeamViewer Host
TeamViewer Host

Zdroje: Android Police, TeamViewer, HDBlog.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)