Gigabitové přípojky porostou jak houby po dešti. Dva operátoři spojí síly

T-Mobile Vodafone gigabitové přípojky ČR společná výstavba

Mimo jiné například zavádění mobilního signálu do tunelů pražského metra ukázalo, že jsou čeští operátoři schopní při výstavbě sítí poměrně dobře spolupracovat a případně sdílet i technologie. Dva velcí hráči teď spojují síly znovu. T-Mobile a Vodafone chtějí zásadním způsobem urychlit digitalizaci Česka díky společné výstavbě a vzájemnému zpřístupnění infrastruktury. Cílem je, aby jako houby po dešti “rostly” pro české domácnosti a firmy gigabitové přípojky.

Projekt v praxi přinese mimo jiné i efektivnější a šetrnější postup výstavby, protože bude potřeba výrazně méně samostatných výkopových prací. Během několika následujících let se díky tomuto projektu v Česku ale hlavně výrazně zvýší podíl domácností a firem, které budou moci využívat špičkové internetové připojení. A to díky optickým vláknům, která v praxi přinášejí připojení rychlostí 1 Gb/s i vyšší.

Součástí dohody je údajně i vzájemné zpřístupnění části už vybudovaných přípojek na území různých měst včetně Prahy a Brna. Domácnostem tato spolupráce přinese nejen rychlejší dostupnost internetu nové generace, ale i konkurenční nabídky tarifů obou operátorů.

Jak rychlý internet teď máte doma a v práci?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)