TOPlist

Připravovaný systém Google Fuchsia bude mít od začátku hodně aplikací. A to díky Androidu

google fuchsia android aplikace

Může to trvat ještě několik let, než uvidíme první zařízení se systémem Google Fuchsia. Nicméně vývoj nového systému pokračuje stále ve vysokém tempu. Jeden z problémů každého nového operačního systému je malý počet aplikací. Google má díky Androidu možnost mít obrovské množství aplikací a her. Ostatně toho v minulém roce využili u Chrome OS, kde se již dají spustit Android aplikace. Velmi podobné to bude i u systému Google Fuchsia.

Google Fuchsia se zpočátku může spolehnout na Android aplikace

Na jednu stranu se nejedná o moc velké překvapení. Kdyby se nový systém spustil bez podpory většiny aplikací, které uživatelé na jiných platformách normálně používají, hodně by to uškodilo a zájem o systém by byl mnohem menší. I proto Google již s předstihem připravuje podporu pro Android Runtime.

Jelikož je Google Fuchsia open source projekt, může do něj kdokoliv nahlížet. Chystané podpory Androidu si poprvé všimli lidé ze serveru 9to5Google. Zajímavé je také implementace této funkce. Nebude se totiž vůbec rozlišovat hardware, na kterým se aplikace spustí. Namísto toho se Android aplikace promění na fuchsia soubor (.far) a následně půjde spustit na jakémkoliv Fuchsia zařízení.

Systém Fuchsia by měl běžet nejen na telefonech či tabletech, ale také na počítačích. Pokud se vše povede, tak by v rámci několika let měla Fuchsia nahradit Android i Chrome OS. První náznaky toho, jak má novinka vypadat, jsme mohli vidět již minulý rok. Můžete se na ně podívat v naši starší zprávě.

Těšíte se na Google Fuchsia?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)