Aplikace Sync.ME: stáhněte fotky a data kontaktů z Facebooku do adresáře

syncme_icon

Udržovat seznam kontaktů aktuální není při několika stovkách položek rozhodně nic jednoduchého. Pohodlnou cestou, jak udržet svůj adresář stále aktuální, je aplikace Sync.ME, která dokáže stáhnout řadu údajů o kontaktech, jako jsou fotky a data narození, ze sociálních sítí Facebook, Google+, Twitter, Instagram a VKontakte.

Co Sync.ME nabízí?

Aplikace se celým názvem jmenuje Sync.ME – Caller ID & Block, z čehož lze celkem spolehlivě a správně usuzovat, že kromě synchronizace dat se sociálními sítěmi zvládá také identifikaci volajících a blokování nevyžádaných hovorů. My se ale v rámci této recenze zaměříme pouze na první zmíněnou funkci – totiž synchronizaci údajů o kontaktech ze sociálních sítí. Díky tomu zvládnete udržovat své kontakty aktuální a synchronizovat jejich nejnovější fotky a informace ze všech hlavních sociálních sítí. A kde jinde byste měli najít nejnovější údaje, než právě “na sockách,” kam je dotčení sami publikují?

Jak Sync.Me funguje?

Aplikaci ve verzi 3.1.4 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.1.1 Lollipop. Jednou z hlavních výhod Sync.ME je, že aktualizuje fotky a údaje přímo do Kontaktů Google, takže i když ho třeba odinstalujete nebo přestanete požívat, zůstanou vám v adresáři údaje z poslední synchronizace.

Po otevření a krátkém zobrazení loga se uživatele ujme průvodce, který ve čtyřech krocích představí základní funkce programu. Bohužel, stejně jako celá aplikace, komunikuje i průvodce výhradně anglicky.

V dalším kroku potvrdíte své telefonní číslo (Sync.ME bohužel nijak nevysvětluje, k čemu tento údaj potřebuje) a následně upozorní, že odešle seznam kontaktů na servery Sync.ME k porovnání s profily na sociálních sítích a vylepšení funkce identifikace volajících. To je moment, který se možná některým zájemcům nebude líbit. Dialog lze ale odmítnout (což doporučujeme) stiskem tlačítka Cancel.

Pak se již ocitnete v prostředí aplikace, které příjemně zaujme intuitivním a snadno pochopitelným uživatelským rozhraním, v němž není těžké se orientovat. Tlačítky v dolní liště budete přepínat mezi třemi sekcemi:

 • Lookup – identifikace volajících. Při odmítnutí odeslání adresáře je tato funkce neaktivní a je nutné ji aktivovat.
 • Contacts – v pohledu této recenze nejzajímavější položka – právě zde si můžete nastavit synchronizaci kontaktů.
 • Block – blokování hovorů, přičemž podmínky jsou stejné, jako v prvním bodě tohoto seznamu.

Dalších pět položek najdete v postranní nabídce:

 • Share via – odeslání odkazu na stažení aplikace skrze systémové sdílení.
 • Settings – vstup do nastavení.
 • Support – odpovědi na nejčastěji kladené otázky.
 • What’s new – přehled novinek v posledních verzích.
 • About – informace o aplikaci, odkazy na podmínky používání a zásady ochrany osobních údajů.

Synchronizace kontaktů s Facebookem a dalšími sítěmi

Z výše uvedeného popisu uživatelského rozhraní je zřejmé, že k synchronizaci kontaktů slouží prostřední sekce Sync, kde stačí klepnout na tlačítko Sync. Sync.ME podporuje celkem pět sociálních sítí:

 • Facebook
 • Instagram
 • Google+
 • Twitter
 • VKontakte

Prvním krokem je přihlášení k jednotlivým profilům. Zvolíte tedy postupně všechny sociální sítě, které používáte, zadáte své uživatelské jméno a heslo, přihlásíte se a případně povolíte aplikaci přístup k požadovaným datům.

Program poté projde celý adresář a porovná vaše kontakty s lidmi, které máte na svých sociálních sítích. Následně zobrazí seznam profilů, které odpovídají jménům ve vašem adresáři.

Tlačítkem Next potvrdíte, že seznam odpovídá skutečnosti, případně u jednotlivých kontaktů deaktivujete sociální sítě, jejichž profily neodpovídají, či naopak přidáte další (například na Facebooku je možnost vyhledávat i v lidech, které nemáte v kontaktech).

V dalším kroku Sync.ME zobrazí kontakty, u kterých si není zcela jistý, že jim přiřadil správné profily. Bohužel nabídka profilů, které by měly odpovídat jménu, bývá většinou zcela mimo – očividně bere v potaz jen křestní jméno.

Pak již proběhne samotná synchronizace, během které aplikace postupně postahuje obrázky, data narození a další relevantní údaje ze sociálních sítí a promítne je do vašeho adresáře.

Pozitivem je, že fotky jsou stahovány v dostatečné kvalitě, takže při zobrazení na celou obrazovku (například při příchozím hovoru) nebudou kostičkovat.

Aplikace se pak pochlubí, kolik kontaktů se jí povedlo synchronizovat (v našem případě 84 z asi 400), následně si je můžete prohlédnout včetně informace o tom, jaké údaje byly uloženy či změněny.

Synchronizaci lze opakovat skrze akční tlačítko v pravém dolním rohu, případně ji přes nastavení můžete nechat provádět automaticky v denní, týdenní či měsíční periodě (lze nastavit pouze při připojení přes Wi-Fi a/nebo při nabíjení).

Co s kontaktem, který má účet na sociálních sítích, ale aplikace ho nespojila?

Snadné řešení: stačí přejít na záložku Contacts, kde jsou ve výchozím stavu zobrazeny všechny kontakty.

Kýžený kontakt otevřete a skrze tlačítka mu vyhledáte a přiřadíte profily na sociálních sítích. Při následující synchronizaci již budou stažena příslušná data.

Resumé

Sync.ME je velmi užitečným pomocníkem, neboť se dokáže dostat k datům, informacím a fotkám, které publikují sami jejich majitelé. Pokud tedy chcete mít v adresáři nejnovější fotky, které si vaši kolegové, známí, přátelé a členové rodiny nastavili jako “profilovky” na některé ze sociálních sítí, je tento program jednoduchým, rychlým a efektivním řešením.

Pokud si vystačíte pouze se synchronizací a nepotřebujete identifikaci volajících a blokování hovorů, nemusíte ani přistoupit na podivný požadavek na odeslání adresáře.

Aplikace Sync.ME má na svém kontě více než milion stažení a velmi pěknou průměrnou známku 4,5. Instalovat ji můžete zdarma na zařízení s Androidem 4.0 a novějším.

Ke spokojeným uživatelům patří například Jaroslav Rob, který ke svým pěti hvězdičkám napsal komentář: “Dělá přesně co má a dělá to dobře. Nejedná se jen o propojení účtu, ale nakopíruje fotky z Facebooku do kontaktů na Googlu a ve velmi dobře kvalitě. Doporučuji!”

Používáte pro synchronizaci kontaktů v adresáři ze sociálních sítí jinou aplikaci? Dejte nám i ostatním čtenářům tip v diskuzi pod tímto článkem!

Sync.ME: Caller ID & Contacts
Sync.ME: Caller ID & Contacts
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)