Menu

SvětAndroida doporučuje: 5x navigace pro Android

Již jen měsíc a půl zbývá do letních prázdnin, se kterými je spojena i celá řada rodinných (často zahraničních) dovolených. Ať už pojedete autem, na kole, nebo půjdete pěšky, můžete se ocitnout v situaci, kdy budete potřebovat spolehlivou navigaci. V redakčním výběru SvětAndroida doporučuje se potřetí vracíme k tomuto tématu, abychom společnými silami našli ty nejlepší navigace pro Android roku 2014.

SvětAndroida doporučuje: 5x navigace pro Android

SvětAndroida doporučuje: 5x navigace pro Android

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • Na samém počátku vždy v redakci vyhlásíme téma následujícího kola SvětAndroida doporučuje. Všichni redaktoři pak mají týden na to, aby nominovali své oblíbené programy.
 • Hned po uzávěrce začínáme pracovat na článku SvětAndroida doporučuje, který vyhází následující týden ve čtvrtek.
 • Na konci článku je formulář, skrze který mohou čtenáři našeho serveru nominovat programy, které v redakčních nominacích chybí. Lhůta pro podání nominací je opět sedm dnů.
 • Po uzavření čtenářských nominací připravujeme článek Čtenáři doporučují, který vychází dva týdny po původním článku SvětAndroida doporučuje.
 • V okamžiku, kdy vyjde článek Čtenáři doporučují, začíná celý koloběh znovu a v redakci vyhlašujeme téma pro další kolo SvětAndroida doporučuje.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

V tomto kole se nám sešlo pět redaktorů, kteří podali celkem deset nominací. Výsledkem je seznam pěti navigací, z nichž jen na dvou se shodlo více redaktorů současně. Pojďme se tedy podívat na to, se kterými aplikacemi byste měli vyrazit na cesty.

Mapy

Jako prvnímu dáváme slovo dvornímu grafikovi Tomáši Očadlému: “Pro navigaci v autě po ČR jsou Google Mapy ideální volbou i díky postupné implementaci sledování stavu cest.” Dalším zastáncem Map Google v roli navigace je korektor Tomáš Filip – zde jsou jeho argumenty: “Na Androidu nejlépe využitelná navigace pro rychlé vyhledání jakéhokoli místa a určení nejkratší trasy k němu (autem, pěšky, či “kolmo”). Perfektní informace o aktuálním provozu a okamžité přesměrování rychlejší trasou, tedy určení objízdné trasy například v případě dopravní nehody. Vynikající synchronizace s Google účtem – v případě vyhledání trasy či konkrétního místa na PC, jsou tato data hned dostupná i v této mobilní aplikaci. Možnost stažení offline map dané oblasti v případě výskytu mimo použití připojení k internetu. Hlasové podání spíše průměrné, ovšem postačující.”

Mapy Google: zobrazení cíle ve StreetView

Mapy Google: zobrazení cíle ve StreetView

Mapy Google: výběr trasy k cíli

Mapy Google: výběr trasy k cíli

Mapy Google: Navigace je ve fázi beta

Mapy Google: Navigace je ve fázi beta

Třetím do party je manažer projektu Petr Mišák: “Každý den aktivně cestuji a tak se Google Mapy staly nepostradatelným pomocníkem v profesním, ale i osobním životě. Největší přidanou hodnotou je nativní propojení se všemi Google službami, což neskutečně šetří čas. Jedete na schůzku a máte v kalendáři zapsané místo setkání? Perfektní, stačí kliknout a během několika sekund vás telefon naviguje včetně aktuálního provozu na silnici.
Novou funkci, kterou jsem začal využívat je městská hromadná doprava. Mapy vám nejenom vyhledají nejlepší spoj včetně podrobných informací, ale donavigují vás i na konkrétní zastávku.

Také Honza Dolejš využívá nativní aplikaci Mapy: “Při putování městem jsem si oblíbil mapy od Googlu, které sice vyžadují internet, ale jsou za to ihned připravené cokoliv najít a navést mě tam. Při pěším hledání jakékoliv adresy jsou skvělým pomocníkem, velmi oceňuji možnost hledání přímo určitých míst (restaurace, firma atp.). Schopnost navigace sice není dle mého názoru tak dobrá jako u Sygicu, ale pro běžné navigování plně postačuje. Google Mapy jsem zdárně používal i v Paříži, kde v kombinaci s integrovaným kompasem v telefonu posloužily jako neodmyslitelný průvodce tímto půvabným městem.”

Nakonec je tu se svým názorem Karel Kilián, který říká: “Navigaci, která je součástí Map Google, sice nepovažuji za nejlepší, přesto jsem ji již několikrát použil. Primárně totiž jezdím podle Waze, nicméně občas se stane, že požadovaný cíl nenajdu a v takovém okamžiku spouštím právě tuto aplikaci. Její hlavní přínos vidím v možnosti vyhledat nejen konkrétní adresu, ale třeba i podnik, firmu, nebo jiný bod zájmu. Protože mě rozčilovaly hlasové pokyny (respektive mluvený přednes), pořídil jsem si hlasovou syntézu SVOX s hlasem Iveta, který umí číst i čísla silnic a názvy ulic – navigace tak například umí udělit pokyn odbočte doprava na Horní. Celkově jsem s Mapami spokojen, škoda jen, že ke své činnosti potřebují mobilní data. Významně mi ale chybí možnost odesílání informací o dopravních komplikacích a policejních hlídkách.”

Mapy Google: funkce zhasínání obrazovky

Mapy Google: funkce zhasínání obrazovky

Mapy Google: turn-by-turn navigace

Mapy Google: turn-by-turn navigace

Mapy Google: turn-by-turn navigace

Mapy Google: turn-by-turn navigace

Google v oficiálním popisku v Obchodě Play zmiňuje jako zásadní následující funkce a možnosti:

 • komplexní a přesné mapy ve 220 zemích,
 • navigace GPS s hlasovým naváděním pro cestování autem, na kole i pěšky,
 • plány městské dopravy a mapy více než 2800 měst,
 • aktuální dopravní informace, zprávy o mimořádných událostech a dynamické úpravy trasy,
 • podrobné informace o více než 100 milionech míst,
 • funkce Street View a snímky interiérů restaurací, muzeí apod.
Mapy Google: možnosti během cesty

Mapy Google: možnosti během cesty

Mapy Google: itinerář

Mapy Google: itinerář

Mapy Google: náhled trasy

Mapy Google: náhled trasy

Mapy Google má ve svém zařízení nainstalovaných přes 500 milionů uživatelů a jejich průměrná známka v Obchodě Play je 4,3.

 • Cena aplikace: zdarma
 • Cena mapových podkladů: zdarma
 • Offline fungování: částečně

A jaké zkušenosti má s touto navigací jeden ze spokojených uživatelů? “Navigace je parádní, odjezdil jsem s ní hodně v ČR a spolehlivě navigovala i v Rakousku a Itálii.”

Mapy
VerzeLiší se dle zařízení
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma

Sygic: GPS Navigace & Mapy

Slovenskou navigaci Sygic doporučuje Tomáš Filip, který vidí jako hlavní klady: “Spolehlivá offline navigace na kratší i delší trasy, osobně ji využívám na ty delší. Interaktivní navigace v pruzích a nespočet bodů zájmu.”

Se svou troškou do mlýna přispěl i Honza Dolejš, který tak Sygicu pomohl ke druhému místu: “Navigaci Sygic používám při svém putování již několik let a musím říci, že jsem byl v drtivé většině velmi spokojen. Zkrátka mě dovedla přesně tam, kam měla. Oceňuji tedy především přesnost navigace, která v kombinaci s přesnou a spolehlivou GPS v telefonu, tvoří ideální kombinaci pro putování po celé České republice. Zadávání cíle je velmi jednoduché, možná bych uvítal trochu intuitivnější vybírání průjezdů. Hlasové pokyny poslouží skvěle a velmi často se ani nemusím dívat na displej a zkrátka jedu, kam mi Petr řekne. Tuto navigaci často používám v zahraničí, kde většinou nemám internetové připojení, takže jsem rád, že Sygic funguje “offline”. V navigacích oceňuji především jednoduchost zobrazení cesty (žádné zběsilé grafické serepetičky), což dle mého názoru zmíněná navigace splňuje velmi dobře.
V zásadě mám pouze jedinou výtku – trochu se mi zdá, že při cestování mimo Prahu jsou občas mapové podklady trochu neaktuální a navigace mě párkrát vedla do zákazu vjezdu apod. Těžko soudit, zda to byla chyba navigace, nebo mapových podkladů, ale nebylo to poprvé. Praha je pokryta velmi dobře.”

Sygic: zobrazení mapy

Sygic: zobrazení mapy

Sygic: hlavní obrazovka

Sygic: hlavní obrazovka

Sygic: výběr cíle cesty

Sygic: výběr cíle cesty

V oficiálním popisku uvádějí slovenští autoři následující funkce:

 • Vysoce kvalitní mapy uložené v telefonu.
 • Stačí pouhé připojení k systému GPS – internet není zapotřebí.
 • Hlasová navigace krok za krokem.
 • Bezplatné aktualizace: mapy a body zájmu.
 • Funkce HUD je dostupná v rámci aplikace k zakoupení.
 • Na výběr máte ze tří alternativních tras.
 • Snadné přetahování pro úpravu trasy.
 • Možnost označení míst, která chcete navštívit.
 • Možnost vyhnout se placeným úsekům na trase.
 • Dynamická navigace v pruzích pro bezpečné přejíždění mezi pruhy.
 • Zobrazení křižovatky zvýrazňuje výjezdy na dálnici.
 • Upozornění na překročení rychlostního omezení.
 • Upozornění na trvalé měření rychlosti.
 • Upozornění na policejní kontroly od jiných řidičů.
 • 3D zobrazení měst a terénu usnadňující orientaci.
 • Navigace pro chodce – procházejte se a objevujte.
 • Kompas a stopky pro venkovní aktivity.
 • Grafika optimalizovaná pro telefony a tablety.
 • Integrace s audiosystémem vozidla pomocí rozhraní Bluetooth nebo kabelu.
Sygic: zadání cíle

Sygic: zadání cíle

Sygic: výběr trasy

Sygic: výběr trasy

Sygic: turn-by-turn navigace

Sygic: turn-by-turn navigace

Sygic dosud vyzkoušelo přes deset miliónů uživatelů a průměrná známka je 4,2. 47 MB velkou instalačku můžete použít na zařízeních s Androidem 2.0.1 a novějším.

 • Cena aplikace: zdarma
 • Cena mapových podkladů: celý svět 70 eur (cca 1 920 Kč), celá Evropa 40 eur (cca 1100 Kč), střední Evropa 35 eur (cca 960 Kč) – možno zakoupit v e-shopu.
 • Offline fungování: 100% offline
Sygic: možnosti v průběhu cesty

Sygic: možnosti v průběhu cesty

Sygic: správa a aktualizace map

Sygic: správa a aktualizace map

Sygic: nákup doplňkových funkcí

Sygic: nákup doplňkových funkcí

Pozitivní zkušenost má se Sygicem uživatel, který se podepsal jako Jan Prilepek: “Za ty peníze za celou Evropu moc dobrý! Bezplatně aktualizace map, přehledné a plynulé UI, čísla popisná, atd. Naviguje dobře a zadávání trasy a její editace jsou intuitivní. Nemám v telefonu problém s GPS modulem, a tak mě navigace nikam nezahání a ani neztrácí signál. Stejně tak nepadá z důvodu nedostatku RAM. Nelíbí se mi tu špatné komentáře na adresu aplikace, když má majitel telefon za 3 tisíce a v něm chyby nehledá. Časté aktualizace jsou také příjemné, jen tak dál :-)”

Sygic: GPS Navigace & Mapy
Verze14.0.2
Velikost47 MB
2.0.1+


Zdarma

Waze social GPS Maps & Traffic

Skalním příznivcem komunitní navigace Waze je Karel Kilián: “Navigaci Waze jsem naprosto propadl, a to především z důvodu možnosti hlásit dopravní komplikace a policejní hlídky na cestě ostatním uživatelům. Když se například zaseknu v koloně, Waze se nejprve zeptá, zda jsem v provozu. Odpovím-li kladně, nechá mě odeslat hlášení o koloně. Ostatním uživatelům se pak snaží najít lepší trasu, aby nezůstali stát.”

“Ačkoli nepřekračuji nejvyšší povolenou rychlost, ocením varování před policejní hlídkou – přinejmenším proto, abych si zkontroloval, zda mám rozsvícená světla, za která dopravní policisté s oblibou udělují pokuty. S Waze jezdím bezmála tři roky a zapínám tuto aplikaci i na trasách, které velice dobře znám – právě z důvodu, abych měl přehled o všem, co se děje přede mnou. Z hlediska vyhledávání tras jsem zatím nenarazil na zásadnější problém – pouze mapové podklady v menších obcích nejsou právě ideální, což je daň za skutečnost, že jsou tvořeny komunitou, aby mohly být k dispozici zdarma. Hodně pomohla integrace s vyhledáváním v Mapách Google, takže Waze nyní dokáže najít objekty s číslem popisným i v malých obcích, firmy, objekty a další body, na které se můžete nechat navigovat.”

Waze: k vyhledávání lze použít čtyři zdroje

Waze: k vyhledávání lze použít čtyři zdroje

Waze: výsledky vyhledávání

Waze: výsledky vyhledávání

Waze: informace o dopravních komplikacích

Waze: informace o dopravních komplikacích

Popisek aplikace v Obchodě Play vyzdvihuje především následující funkce:

 • Adaptivní navigování založené na aktuálních komunitou generovaných dopravních informacích.
 • Komunitou poskytovaná hlášení o nehodách, nebezpečích, policejních hlídkách a dalších událostech.
 • Plnohodnotná hlasová navigace.
 • Automatická změna trasy při změně situace na cestách.
 • Učí se z vašich pravidelných cílů, obvyklých časů cest do zaměstnání a domů a preferovaných tras.
 • Najde nejlevnější čerpací stanici na vaší trase.
 • Navigace na Facebookové události na jeden dotyk.
 • Zobrazení Facebookových přátel jedoucích do stejného cíle.
 • Informujte kohokoliv, že jste na cestě, posláním odkazu, který ukáže vaši polohu na trase a odhad času příjezdu.
 • Získávejte body za vaše příspěvky k dopravním informacím a postupujte výš v bodovém žebříčku vaší komunity.
 • Živé mapy nepřetržitě upravované a aktualizované komunitou.
Waze: alternativní trasy k cíli

Waze: alternativní trasy k cíli

Waze: turn-by-turn navigace

Waze: turn-by-turn navigace

Waze: možnosti hlášení dopravních komplikací

Waze: možnosti hlášení dopravních komplikací

Navigaci Waze si dosud nainstalovalo více než deset milionů uživatelů, přičemž průměrná známka 4,6 dostatečně svědčí o její oblibě. Instalační balíček velký 20 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 2.2 a vyšším.

 • Cena aplikace: zdarma
 • Cena mapových podkladů: zdarma
 • Offline fungování: částečně
Waze: hlavní nabídka aplikace

Waze: hlavní nabídka aplikace

Waze: sekce Mé Waze

Waze: sekce Mé Waze

Waze: možnosti nastavení

Waze: možnosti nastavení

Na závěr nesmí chybět komentář jednoho ze spokojených uživatelů: “V dnešní době bez problémů funguje už jako plnohodnotná navigace, i když má jistá omezení (např. neumí navigovat do pruhů před křižovatkou apod.) Ale hlavní síla je pomoc s dopravou na opakovaných cestách – např. do práce a z práce – to je nezbytná nutnost. Obzvlášť pokud vede cesta přes některé z větších měst. Tam je k nezaplacení.”

Waze social GPS Maps & Traffic
Verze3.7.8.0
Velikost20 MB
2.2+


Zdarma

Mapy.cz

Zastáncem české aplikace Mapy.cz je Tomáš Očadlý, který, jak zjistíte z jeho důvodů, preferuje přepravu v jedné stopě: “Oblíbil jsem si cyklistické trasy, které nabízí Seznam mapy. Navíc je možné mapy stáhnout a používat offline, což se při cykloturistice hodí.”

Mapy.cz: stažení map pro offline použití

Mapy.cz: stažení map pro offline použití

Mapy.cz: výběr úložiště map

Mapy.cz: výběr úložiště map

Mapy.cz: zobrazení mapy

Mapy.cz: zobrazení mapy

Seznam.cz, do jehož stáje tento program spadá, vyzdvihuje jako hlavní následující funkce:

 • Možnost stažení mapy celé České republiky přímo do mobilního telefonu (do 400 MB).
 • Turistické mapy včetně cyklotras, vrstevnic a turistických značek.
 • Trasu vaší cesty si můžete naplánovat pěšky, autem i na kole.
 • Vyhledávání využívá katalog Firmy.cz s více než 570 000 záznamy.
 • Zajímavosti a tipy na výlety z celé České republiky.
 • Restaurace, bankomaty, ubytování, úřady atp. v místě, kde se nacházíte.
Mapy.cz: zobrazení mapy

Mapy.cz: zobrazení mapy

Mapy.cz: vyhledávání bodů zájmu

Mapy.cz: vyhledávání bodů zájmu

Mapy.cz: zobrazení informací o podniku

Mapy.cz: zobrazení informací o podniku

Mapy.cz si nainstalovalo více než půl milionu lidí, přičemž průměrná známka v Obchodě Play je 4,1. 9,6 MB velký soubor lze instalovat na Android 2.3 a novější.

 • Cena aplikace: zdarma
 • Cena mapových podkladů: zdarma
 • Offline fungování: po stažení map ano
Mapy.cz: navigace

Mapy.cz: navigace

Mapy.cz: navigace

Mapy.cz: navigace

Mapy.cz: navigace

Mapy.cz: navigace

V komentáři ke svému hodnocení se v Obchodě Play podělil o zkušenosti Roman Krejčík: “Perfektní offline mapa pro výlety. Testoval jsem na Šumavě i v Brdech, kde se nepřipojím na data. Vždy po ruce, včetně turistického značení. Pokud jsem na kole sjel z trasy, skvěle najde polohu, rychlejší než se hledat v papírové mapě. Na plánování tras používám počítač, ale na cestě je to perfektní doplněk.”

Mapy.cz
Verze2.5.3
Velikost9,6 MB
2.3+


Zdarma

GPS Navigace BE-ON-ROAD

Poslední navigaci dnešního přehledu nominoval Karel Kilián: “K navigaci BE-ON-ROAD brněnské firmy Aponia jsem se dostal díky recenzi, kterou jsem připravoval v lednu loňského roku. Tehdy jsem jako hlavní výhodu viděl možnost použití s bezplatnými mapami OpenStreetMap, díky čemuž uživatelé mohli získat profesionální navigační software s mapovými podklady zdarma. Ani cena komerčních map nebyla přehnaně vysoká, navíc potěšila možnost uložení jinak poměrně objemných souborů na paměťovou kartu. Z dalších kladů jsem pak oceňoval inteligentní plánování trasy, hlasové pokyny v češtině i slovenštině, podařenou klávesnici a vůbec celý způsob vyhledávání, hledání bodů zájmu podél naplánované trasy, plánovač, dovolující zadání cest s více zastávkami a komunikaci s technickou podporou v češtině.”

BE-ON-ROAD: výběr jazyka

BE-ON-ROAD: výběr jazyka

BE-ON-ROAD: výběr hlasu

BE-ON-ROAD: výběr hlasu

BE-ON-ROAD: aktualizace

BE-ON-ROAD: aktualizace

Autoři z brněnského studia Aponia Software v oficiálním popisku v Obchodě Play představují svou navigaci takto: “be-on-road je první navigace, která nabízí mapy od různých mapových poskytovatelů, a především umožňuje jejich vzájemnou kombinaci při výpočtu trasy. Uživatel může zakoupit mapy od společnosti NAVTEQ (profesionální mapy s celosvětovým pokrytím), nebo některé mapy lokálních poskytovatelů, např. společnosti CEDA (profesionální mapy České a Slovenské Republiky). Aplikace rovněž umožňuje používat zdarma mapy OpenStreetMap, které jsou tvořeny komunitou uživatelů po celém světě.”

BE-ON-ROAD: hlavní obrazovka

BE-ON-ROAD: hlavní obrazovka

BE-ON-ROAD: výběr cíle cesty

BE-ON-ROAD: výběr cíle cesty

BE-ON-ROAD: spuštění navigace

BE-ON-ROAD: spuštění navigace

Navigaci BE-ON-ROAD vyzkoušelo více než deset milionů uživatelů a její známka v Obchodě Play je 4,1. 7,5 MB velký soubor je možné instalovat na zařízení s Androidem 2.1 a vyšším.

 • Cena aplikace: zdarma
 • Cena mapových podkladů: podklady OpenStreetMap zdarma, Evropa (Navteq) 995 Kč, Střední Evropa (navteq) 745 Kč, Česko a Slovensko (CEDA) 285 Kč, Česko a Slovensko (Navteq) 495 Kč – možno zakoupit v e-shopu.
 • Offline fungování: 100% offline

Přidejme ještě názor jednoho ze spokojených uživatelů: “Oproti jiným navigacím na marketu zůstává dost mimo oblast zájmu. Já vyzkoušel většinu z těch, co na marketu jsou a tato je pro moje Galaxy S jednoznačně nejlepší a nejspolehlivější. Už jsem si zaplatil plnou verzi a to bez ohledu na Google navigaci, se kterou taky nemám nejlepší zkušenosti. Rozhodně nelituji.”

BE-ON-ROAD: turn-by-turn navigace

BE-ON-ROAD: turn-by-turn navigace

BE-ON-ROAD: nastavení upozornění

BE-ON-ROAD: nastavení upozornění

BE-ON-ROAD: kategorie bodů zájmu

BE-ON-ROAD: kategorie bodů zájmu

GPS Navigace BE-ON-ROAD
Verze3.9.26239
Velikost7,5 MB
2.1+


Zdarma

Čtenáři doporučují

Uvědomujeme si, že jsme pěti navigacemi ani zdaleka nepokryli celý segment, čítající offline i online aplikace, placené i dostupné zdarma. Proto, jak se stalo tradicí tohoto cyklu, dáváme na závěr slovo vám – našim čtenářům. Používáte na Androidu navigaci, která v tomto přehledu chybí? Neváhejte a dejte o ní vědět ostatním – stačí ji nominovat skrze následující formulář. Společnými silami určitě dokážeme sestavit seznam, obsahující ty skutečně nejlepší navigace pro Android.

Můžete nominovat automobilové, cyklistické, turistické i pěší navigace, přičemž v popisu, proč používáte danou aplikaci, rozhodně doporučujeme zmínit:

 • Jak dlouho navigaci používáte.
 • Čím vám především vyhovuje.
 • Jak jste spokojeni se zadáním cíle a plánováním trasy.
 • Jak je na tom navigace z hlediska hlasových pokynů.
 • Zda aplikace vyžaduje ke své funkci internetové připojení.
 • Jaké nadstandardní funkce nabízí (například hlášení hlídek policie)
 • Jak vám vyhovuje po stránce grafiky a ovládání.

Uzávěrka je ve čtvrtek 22. května v 6:00 a článek s vašimi nominacemi vyjde 29. května. Proto se svými nominacemi neváhejte, a co můžete udělat dnes, neodkládejte na zítra ;).

Jestliže chcete nominovat více aplikací, použijte nominační formulář opakovaně. Za vaše nominace předem velice děkujeme!

Nominace byly ukončeny. Článek vyjde ve čtvrtek 29. května 2014

 

Komentáře

ToPol

ToPol

17.5.2014 15:09

Po doporučení přátel jsem začal nedávno používat Waze. A musím říct, že je opravdu super. Včera průjezd Prahou kolem 6 policejních hlídek s radary byl naprosto pohodový. O všech jsem věděl a 7. jsem nahlásil….divil jsem se, kolik “lajků” jsem brzy získal. Takže paráda! A jen ať se komunita rozrůstá.
Ale hlavní výhodu považuju v super routingu s ohledem na aktuální provoz a zácpy, které hlásí uživatelé.

Sei

sei 0

18.5.2014 20:28

pro Jan Prilepek: Minulé léto jsem Sygic vyzkoušel, fungoval, zakoupil mapy, paráda. Pak ji zaktualizovali a začali těžké problémy. Změna polohy +- 200m, zcela nepředvidatelně, zamrzaní na křižovatkách a podobné radosti. Google navigace naprosto bez problémů i Be on road. Zhruba po třech měsících vydali nějakou opravu a od té doby o.k. Pouze když posouvám v telefonu mapu, dojde občas k záseku mapy a po 5 vteřinách opět vše o.k. Opravdu zábavné. A opravdu nemám telefon za 3 litry a GPS funguje perfektně.

tpm-slee

tpm-slee

19.5.2014 11:50

řadit Mapy.cz mezi navigace, když nemají hlasovou navigaci je dosti ošemetné..
U mne hraje prim SmartMaps, občas Locus..

Jarda

Jarda

21.5.2014 11:54

Neuvěřitelný kiks Beonroad, 19.5. při aktualizaci aplikace z Play ztráta placených map, řeší se to zřejmě instalací nové aplikace Aponia GPS, komunikace s vývojářem veškerá žádná

ZT

ZT

15.6.2014 0:13

Off-line používám léta už Sygic a jsem spokojen. Dokonce i těch peněz nelituju, jako například u Dynavixu. Kromě hlasu Pavla Lišky, který mě i po několika měsících dokázal překvapit a rozesmát(otázka vkusu samozřejmě), tragédie. Za špičku do auta ale považuji stále TomTom. Google výborný, když potřebuju zjistit aktuální zácpy na hlavních tazích, ale žere to baterku data, což v cizině nepotřebuju. Waze jsem zkusil asi před 2 lety a nenadchlo mě to. Asi ho podle recenzí zkusim znova, zvlášt když by to mohlo být aktuálnější, než ten Google a ještě když jeden může tak pomůže:o)

Vlastik V.

Vlastik V.

23.6.2014 11:22

Naprostý souhlas se čtenářem výše – Sygic momentálně nepoužitelný. 3x se mi za poslední měsíc podařilo zabloudit, protože nezvládl odbočku levá-pravá v těsné blízkosti, po cca dvou km začal přepočítávat trasu… Katastrofa. Sygic nikdy více, bohužel vyhozené peníze.

Petr

Petr

5.7.2014 0:59

Doporučuji rozhodně BE ON ROAD. Sygic me casto uvádí do rozpaků podivnými propočty. Sygic je čím dál horší a BE ON ROAD čím dál lepší.

Petr

Petr

5.7.2014 1:00

Navíc nebudu podporovat slováky, ale brňáky.

Marek

Marek

25.7.2014 11:47

Bohuzel se musim pridat k negativnim referencim k Sygic. Na dalnicich OK, ale ve mestech casto zmatene pokyny, obcas vubec cilovou destinaci nenajde nebo si jen zajedete…. nedoporucuju. V posledni dobe jsem musel celkem casto ve finale pouzit Google mapy.

Jaroslav Hrouda

Jaroslav Hrouda

12.2.2015 21:49

No, já jsem zjistil jednu zajímavou věc, když se v autě s mobilem HTC One M8 připojím přes BT na handsfree, tak ani sygic, tak necesty prostě nemluví! Když BT vypnu, tak mluví obě….. Nevím, čím to je? JH

Lukáš Šefr

Lukáš Šefr

28.4.2015 21:29

Sygic naprosto neuvěřitelné…. jedu z prahy na Plzeň… zapnut jen pro hledání místa v Plzni… a Sygic hlásí , ať se otočím… standartní úkaz. v Hradci mě posílá jinam… Principielně nejhůře funguje v ČR….. nepoužitelný šmejd Zlatá Google navigace.

Marn

Marn

9.5.2015 8:41

Starší verze Sygic byla dobrá, přehledná. Ty poslední verze jsou hrozné, hrozně nepřehledné, zejména když chcete plánovat delší trasu přes několik vlastních průjezdních bodů. Navíc někdy navigace naviguje nelogicky a občas se vypne. Tak že za mě teď vybrat raději jinou mapu než Sygic.

pepek

pepek

2.6.2015 15:54

Sygic – děs běs a hrůza. Starsi verze fungovala ok, ale ted jsem znacne nespokojen. Výběr trasy je absolutně mimo mísu, tedy pokud nechci po dalnici z Prahy do Brna. Např. trasa Neratovice – Písek s vyloučením placených úseků, tak Sygic volí cestu přes Tábor, pokud se podívám na mapy.cz a nechám si vygenerovat trasu s použitím stejných parametrů, ukáže mi trasu o 23km kratší okolo Příbrami. A je naprosto jedno, jestli volím nejrychlejší, nejkratší nebo ekonomickou cestu, vše je stejné. Změna nastane pouze v případě povolení placených úseků.
A kdy mne nejvíce muže vzít čert? Zapnu navigaci a chci si vyhledat trasu, no a co se nestane, aplikace se rozhodne, že se bude aktualizovat, vůbec jí nezajíma, že v tuto chvíli potřebuji jet z bodu A do bodu B, nemam na vzber a tak leckdy přes EDGE taham MB dat, fakt parada.
Je to škoda, navigace se mi zpočátku velmi líbila a tak jsem ji i koupil, dnes ji téměř nepoužívám z výše uvedených důvodů.

Jirka

Jirka

28.9.2015 12:10

BE ON ROAD po poslední aktualizaci nepoužitelná,byl jsem s ní nadmíru spokojený,provedla mě celým Balkánem, ted v září 2015 aktualizace a konec, při zadání Kralupy (Praha) – České Budějovice (cca200km) a vyloučení placených úseků,jedna trasa přes Kolín 403km, alternativně přes Plzen 430km , je to normální?,už jsem jí nahradil Navigátor.

RSS (komentáře k článku)