Street View slaví 15 let. Toto jsou nejhledanější místa v ČR

Google Street View 15 let nejhledanější místa ČR

Dnes je tomu přesně 15 let, co americký technologický gigant Google spustil nástroj Street View. Velmi praktická součást Google Map si za tu dobu našla velkou spoustu věrných i nahodilých uživatelů, kterým pomohla najít například konkrétní dům podle fasády, prohlédnout reálnou trasu před výletem nebo zprostředkovat zážitek z virtuálního cestování na místa, kam se jinak dotyčný třeba nikdy nevydá.

Google Maps Street View – launch video

Google Maps Street View - launch video

U příležitosti tohoto jubilea zveřejnila česká pobočka firmy Google nejen několik obrázků, které díky ilustrátorce Elišce Podzimkové kombinují reálná místa ze Street View a dodatečné kresby, ale také několik statistik o tom, která místa v ČR jsou v tomto nástroji nejhledanější.

Google Maps
Google Maps

5 nejnavštěvovanějších míst na Street View v ČR za rok 2021

  1. Pražský hrad
  2. Pražský orloj
  3. Tančící dům
  4. Vyšehrad
  5. Karlův most

5 nejnavštěvovanějších oblastí v ČR na Street View za rok 2021

  1. Praha
  2. Jihomoravský kraj
  3. Středočeský kraj
  4. Moravskoslezský kraj
  5. Ústecký kraj

Česká republika patřila v uplynulém roce mezi 40 zemí s nejvyšším počtem návštěvníků na Street View. V aplikaci ji dokonce navštívilo více lidí než např. Švýcarsko či Singapur.

Jak často a co hledáte na Street View?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)