Menu

Stopař je nová funkce, která obohatila Mapy.cz

Mapy.cz spustily novou funkci, které říkají Stopař. V ní můžou výletníci, řidiči, cyklisté a fanoušci běhání rychle zaznamenat své kroky a následně je uschovat na pozdější měření.

Stopař měří každou vaši stopu

Stačí jeden klik a funkce Stopař spustí ukládání stop až do té doby, než ji v cíli zastavíte. Všechny informace jako vzdálenost, čas, průměrná rychlost a výškový profil, jdou v aplikaci uschovat pro pozdější použití. Vše se pak dá synchronizovat mezi telefonem a webovou stránkou, odkud je možné sdílet vaše stopy třeba na sociální sítě.

„Ať už cestujeme do zahraniční nebo na výlet do Jeseníků, scénář bývá vždycky podobný. Člověk se nejprve někde inspiruje, vybere trasu, spustí navigaci a po návratů domů o své cestě vypráví. A zatímco dříve si lidé vozili suvenýry na památku, dnes raději ukazujeme ušlé kilometry a seznam navštívených míst,“ uvádí Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz

stopar_obrazek

Dodal také, že Stopař je funkce, která inspiruje vaše okolí a navíc dokáže uchovat vzpomínky a záznamy z absolvovaných cest. Novou funkci najdete vpravo dole když budete mít otevřenou mapu.Přu uložení se dá zvolit, jestli se jednalo o chůzi, běh, cyklojízdu anebo jízdu autem. Vše pak jde jednoduše sdílet na Facebook, Twitter i Google+.

Používáte Mapy.cz od Seznamu?

Zdroj: TZ

 

Komentáře

Antonín Guman

z aplikace
2.11.2016 15:31

Připomíná my to dnes již mrtvou aplikaci trasy google, které fungovala obdobně. Google ji ale stáhnul, když integroval její funkce do map. Myslím že si bohatě vystačím s historií polohy od googlu, která mi navíc přidá i vyfocené snímky na časovou osu.

Guru

z aplikace
2.11.2016 15:57

Jenze me se trasy, stitky ani oblibena mista na google maps kdyz jsem offline neulozi. Tady by to mohlo fungovat. A jeste k tomu by mela nove umet hlasovou navigaci. V kazdem pripade mapy.cz jdou neustale do predu.

Jarpet

z aplikace
2.11.2016 19:14

Já jsem moc spokojen. Až ještě dotahnou i navigaci ofline, tak Google mapy mažu protože nechci být věčně spehovan a aby mi někdo stále nutil něco co vůbec nechci… a vypnout se to nastalo nedá.
Takže mapy cz…. super

mr.q

z aplikace
2.11.2016 21:42

Skvělá funkce, něco podobného mi chybělo! Díky vývojářům, palec hore!;-)

Jindřich R

3.11.2016 10:15

Myslím, že SmartMaps po 9 letech, v mém telefonu končí. ;-)

Jindřich R

3.11.2016 11:22

to Jarped: Mapy.cz můžeš mít i offline (dokonce celou Evropu) pokud si stáhneš příslušné mapy do telefonu či paměťovou kartu

Loskatos

4.11.2016 13:27

to Jindřich R: mapy offline jsou, ale navigace (plánování trasy) pořád potřebuje data. Ale Mapy.cz slibují, že snad už brzy půjde i navigace offline.

RSS (komentáře k článku)