Steam připomíná založení ČSR velkými slevami na české a slovenské hry

Steam Týden českých a slovenských her

Za poslední roky není úplně výjimkou, že jsou ve světě mobilních her populární čeští vývojáři. Však vzpomeňme třeba na Mafii, Beat Saber, Kingdom Come nebo Chuchel. Kromě vydání velké herní pecky se ale moc často nestává, aby byla tuzemským autorům věnována extra velká pozornost. Teď je nicméně jedna obří k vidění ve světoznámém online obchodě Steam, kde se koná “Týden českých a slovenských her”. Proč to a kdo za tím stojí? Důvodem je výročí založení Československa 28. října 1918 a o speciální event se zasloužila Asociace českých herních vývojářů (GDACZ) ve spolupráci se Slovak Game Developers Association (SGDA). Sice se nepodařilo trefit dva roky staré kulatiny, ale i tak jde o velkou věc.

Do akce se zapojila opravdu velká spousta vývojářů. Jde konkrétně o 165 her od 72 českých a slovenských studií. Společně se Steamem si připravili něco, co našinci velmi dobře znají – slevy. Některé hry se dají během akce od 26. října do 2. listopadu pořídit třeba i s devadesátiprocentními slevami. Struktura slev a nabídky se mění každý den. V době sepisování tohoto článku je například Kingdom Come: Deliverance za polovic a kompletní série ARMA se slevou 80 %. Však se sami podívejte, jaké další slevy Týden českých a slovenských her v obchodě Steam obsahuje.

Steam Týden českých a slovenských her screen

Zpráva je to tak příjemná, že jsme se ji rozhodli vydat i u nás ve Světě Androida. Nicméně ani mobilní hráči nemusejí přijít zkrátka. Spousta her jistě půjde spustit přes aplikaci Steam Link. Českoslovenští iniciátoři akce slibují, že jestli se vydaří, bude se pravidelně opakovat.

Steam Link
Steam Link

Které z her už jste někdy hráli? A které si pořídíte?

Zdroj: Steam, GDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)