TOPlist

Google začal odřezávat původní Google Pay, u nás čekáme na novou verzi

starší verze Google Pay USA přestane fungovat

Americký technologický gigant vloni představil novou podobu své populární platební aplikace Google Pay. Přinesla mnoho pokročilých funkcí a posunula celý nástroj na vyšší úroveň. Současně s uvedením nové verze se pochopitelně počítalo s tím, že ji uživatelé co nejdřív začnou používat namísto staré. Ta doposud plně funguje, nicméně její dny se evidentně cílí ke konci. Tedy alespoň ve Spojených státech, kde už je nová verze zavedená a stará v podstatě překáží. Společnost začala uživatele v USA informovat, že starší verze Google Pay přestane fungovat.

Google Wallet
Google Wallet

Datem pro vypínání základních funkcí ve staré aplikaci má být 5. duben. Žádné jiné země se přitom tento krok zatím netýká, což je logické. Ve většině zbytku světa, včetně ČR, ještě nová varianta Google Pay nefunguje. Můžeme nicméně doufat, že se jí co nevidět dočkáme. Co všechno mezitím přestane ve starší verzi Google Pay v USA fungovat? Půjde o naprosto zásadní věci jako provádění plateb nebo i kontrolu zůstatků na účtech. Zmizí také historie jednotlivých transakcí. Společnost tedy za starou verzí GPay skutečně plánuje definitivně zavřít vrátka a uživatele poslat do nové.

Google Pay
Google Pay

Jak často používáte Google Pay?

Zdroj: acommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)