TOPlist

Máte málo místa v telefonu? Zkuste nového správce souborů od Googlu

google files go spravce souboru

Aplikace pro správu souborů to měly vždy trochu divné. Google až do této doby nikdy neměl aplikaci pro správu souborů, například na Pixel telefonech musíte použít aplikaci třetích stran, nebo trochu krkolomně použít nastavení Androidu. Nyní ale z ničeho nic Google vydal aplikaci Files Go, která slouží k uvolňování místa v telefonu, ale také jako klasický správce souborů.

Google Files Go je prozatím dostupný v betaverzi

I díky přístupu Googlu ke správcům souborů jsme mohli vidět, že v podstatě každý výrobce přišel s vlastním řešením. Se zpožděním se tak nyní dostává i na Google. Rozhraní celé aplikace připomíná chytré karty Google, jak můžete vidět na obrázcích níže.

Aplikace je rozdělena na dvě hlavní funkce. V první části nazvané „Úložiště“ se vám aplikace pokusí nabídnout několik řešení, jak uvolnit místo ve vašem telefonu, a to třeba vymazáním nepotřebných, duplicitních souborů. Nebo nabídne vymazání mezipaměti či nepoužívaných aplikací. Díky tomu můžete ušetřit až několik GB ve vašem úložišti.

Druhá část aplikace se nazývá „Soubory“ a jde už o klasického správce souborů. Vybrat se dá z celkem pěti různých druhů souborů. Například po otevření „Obrázky“ se vám na další obrazovce zobrazí všechny složky v telefonu, které obsahují nějaký obrázek. Aplikace má i jednu speciální funkci, a to možnost odesílat a přijímat soubory od přátel, a to bez nutnosti být připojený k internetu.

Aplikace byla včera dostupná na Google Play jako nevydaná, nicméně se jednalo pravděpodobně o chybu, protože nyní ji tam již nenajdeme. Naštěstí se to dá obejít tak, že si Google Files Go můžete nainstalovat ručně přes APKMirror. Potěší také to, že už v testovací verzi je aplikace v češtině.

Vyzkoušíte nového správce souborů Files Go od Googlu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)