Co kdyby vám dodavatel měnil teplotu na chytrém termostatu?

Společnosti mění teplotu na chytrých termostatech Texas USA

Představte si situaci, kdy jste si domů pořídili chytrý termostat, máte na něm nastavené nějaké teplotní hodnoty pro určité části dne a ty se najednou bez vašeho zásahu změní. A to rukou vašeho dodavatele energií. Zní to až moc drze a nepřijatelně? Ovšem v americkém státě Texas se to skutečně děje. A stojí za tím snaha šetřit energii. Společnosti mění teplotu na chytrých termostatech těch zákazníků, kteří s tímto procesem souhlasili v rámci smluvních podmínek.

nest termostat radar soli

Média v USA informují o lidech, kteří si šli například zdřímnout a probudili se v domě s o několik stupňů teplejším vzduchem. Lidé patří například mezi zákazníky CPS Energy a v rámci speciálních ekologických programů souhlasí v rámci úspor energie s dálkovým ovládáním zapůjčených jednotek.

Hodnota přitom může poskočit třeba i o čtyři stupně, a to v ojedinělých případech v nejteplejších hodinách dne. Společnosti mění teplotu na chytrých termostatech naprosto legálně. I tak mohou být dotčení zákazníci v některých případech hodně překvapení, co se to u nich doma děje.

Za jakých podmínek byste šli do tohoto programu?

Zdroj: USA Today

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)