Společnost LeEco je v problémech. CEO má plat v korunách

Společnost LeEco

Společnost LeEco má velké finanční potíže, řekl to přímo zakladatel a CEO Jia Yueting v omluvném dopise akcionářům. Rozhodl se také snížit si radikálně svůj plat, a to na jeden čínský jüan, což jsou v přepočtu čtyři koruny. Proč má firma problémy?

Společnost LeEco byla příliš rychlá a agresivní

Podobně jako například Xiaomi, i LeEco zastřešuje několik podniků. Tvoří dokonce elektrické automobily. Provozuje také například sportovní média nebo streamovací službu LeTV. Analytici již nějakou dobu pochybovali o dlouhodobější perspektivě společnosti LeEco, a to právě kvůli způsobu investicí, kdy se spoléhali na dceřiné společnosti a kapitálové úvěry.

“Žádná jiná společnost tohle nezažila, dosáhnout vrcholu a zároveň padat dolů,” napsal Yueting v dopise, ve kterém popisuje rychlý vzestup LeEco a následné problémy. “Slepě jsme šli pořád dopředu a tlačili to, co to šlo. Investovali jsme mnoho a přehnali to s naší globální strategií. A to v době, kdy naše prostředky byly ve skutečnosti omezené,” stojí v dopise.

LeEco LeEco

 

“Společnost se rozšiřovala příliš rychle. Mají velké ambice s vytvořením ekosystému pro různá zařízení, a to nejen telefony a televizory, ale i automobily. To ale spolyká velké množství peněz, které nemají,” řekla Sandy Shanová ředitelka výzkumu agentury Gartner.

Společnost existuje již od roku 2004, kdy se stala jednou z prvních společností v Číně, která streamovala TV seriály a filmy. V roce 2013 se pustili do chytrých televizí a set top boxů a od minulého roku se vtrhli na trh s telefony.

Myslíte, že se dokáže společnost LeEco z problémů dostat?

Zdroj: bloomberg.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)