Menu

Špatná zpráva pro uživatele LauncherPro Plus

Na oficiální stránce LauncherPro se objevila zpráva o připravované aktualizaci aplikace GMail, která bude určena pro zařízení se systémem Android 2.2 a vyšší. V nové verzi dojde k odstranění API, které LauncherPro využívá pro přístup ke zprávám na GMailu (konkrétně se používá ve widgetu a pro oznámení v docku). Pravděpodobným důvodem, vedoucím k tomuto kroku, je skutečnost, že API nesplňuje moderní bezpečnostní standardy.

Pro uživatele LauncherPro to znamená, že po aktualizaci GMailu na tuto novou verzi přestanou zmíněné funkce LauncherPro Plus fungovat, a dokonce potenciálně hrozí pád launcheru, pokud se je pokusí použít (autor v tuto chvíli nemá přístup k nové verzi, takže chování aplikace nemůže plně otestovat).

Uživatelům LauncherPro je tedy do doby, než se najde řešení, doporučeno odložit aktualizaci aplikace Gmail.

Zdroj: AndroidSPIN.

 

Komentáře

plina

plina

16.7.2011 15:49

Tak to nemám úplně radost. Snad najde brzy řešení…

jhe

jhe

16.7.2011 16:35

Widget nepoužívám a to zobrazeni v docku klidně vypnu (zkušebně ho mám nyní zapnuto), protože jsem zjistil, že to pro mě stejně nemá význam – nepotřebuju vědět při každym podívání se na telefon, že tam mám stále nepřečtený mail, o kterém vím, ale z různých důvodů jsem ho ještě nečetl…
To si radši zaktualizuju Gmail… ;)

Mike

Mike

16.7.2011 17:05

bude tahle chyba i napriklad u Go launcheru?

Pavel Vlasák

Pavel Vlasák

16.7.2011 17:19

offtopic: Špatná zpráva je to, že je reklama v RSS kanálu tohoto webu. :(

JaM

JaM

17.7.2011 7:31

pouzival som LauncherPro, no presiel som na GO Launcher. LPP ma sice lepsie widgety, no GO ma zasa lepsie App menu.. no a Widgety sa daju nahradit napr Colorize Widgetmi..

Libb76

Libb76

17.7.2011 11:31

Hm, nejde o jeden Launcher, který jsem čistě náhodou nedávno nahradil jiným.
Jde o celkové chování Google, který až nepříjemně často mění svévolně pravidla hry během rozehrané partie :-(
Příklady:

AppBrain měl FastInstaller, super věc – Google něco změnil a přestalo to fungovat – teď to funguje na Marketu, ale u AppBrain pořád moc ne :-(

Google Checkout – fungovalo mně to tak, že jsem měl jako primární účet Google Apps na své doméně a k němu normální gmailový účet s Checkoutem a ten se používal k placení, ale aplikace byla na tom primárním účtu. To přestalo fungovat a Checkout na Google Apps udělat nejde :-( Takže jsem byl najednou před volbou nechat si zaplacené aplikace a nemoct koupit nové a nebo koupit nové, ale přijít o staré? Naštěstí teď Google přišel s řešením, ale stejně je to škrabání se pravou rukou za levým uchem :-(

Teď tohle – komerční aplikace se spolehne na nějaké API a Google jim ho sebere. Sorry, tohle se nedělá.

S tímto přístupem se budu snažit nakupovat aplikace u výrobce a raději budu zadávat kód, než abych se vystavoval riziku, že u Google zase někomu rupne v bedně a změní něco, na čem jsem závislý.
S dokonce, možná, uvidím, co provede Mango a ony ty Win Phone 7 zas tak strašné možná nebudou…?

Mishack

Mishack

17.7.2011 12:03

“Dobry den, v nasem API je sice dira jako hrom a hrozi nebezpeci zneuziti, ale abychom nenazlobili nejake uzivatele, kteri nemaji prilis radi zmeny – nebudeme s tim nic delat. Vas Google” …??

Pokud je to opravdu bezpecnostni problem, tak to v tomto pripade urcite chapu. To je proste vyvoj.

Case

Case

17.7.2011 16:10

Libb76: Checkout na Google Apps účtu samozřejmě udělat jde už nějakého třičtvrtě roku, není pravda, že nejde. Stačí si ho zapnout v nastavení domény.

martin

martin

17.7.2011 17:04

to API bolo imho neverejne, takze chyba bude na strane vyvojarov, ze ho pouzili. museli ratat s tym, a google to stale prizvukuje, ze neverejne API sa menia ako na beziacom pase a prave preto su neverejne a nemaju sa pouzivat.

Inanna

Inanna

17.7.2011 18:16

v tuto chvíli není nad Go launcher ex…………….z LPP jsem již odešel.

Libb76

Libb76

17.7.2011 19:23

Case: můžeš mně prosím polopatisticky vysvětlit, kde se to zapíná? Asi jsem slepý, ale nenašel jsem to :-(

Libb76

Libb76

17.7.2011 19:42

Case: uááá přišel jsem na to! Ale fakt mně to ještě před týdnem hlásilo nějaké problémy… :-(

RSS (komentáře k článku)