Konec bezplatného SoundCloudu? Placený SoundCloud Go se postaví Spotify

LifestyleShot-Gal-listen-music-Jam-10cm

SoundCloud je mnohdy označován jako “YouTubem pro audio”. Oblíbený streamovací servis, který je populární jak mezi hvězdami, tak začínajícími a experimentujícími umělci a nadšenci. Knihovna kvalitní hudby a podcastů však mění svou tvář – SoundCloud Go se postaví Spotify, Hudbě Play i Apple Music. Kolik služba stojí a má vůbec šanci?

Bude SoundCloud placený?

Databáze SoundCloudu je vyhledávanou alternativou k placeným službám – ztratí populární berlínský startup svou pozici zpoplatněním svého obsahu? Současní uživatelé užívající si poslechu zdarma se příliš bát nemusí. Aspoň prozatím. Měsíční předplatné v hodnotě 9,99 dolarů (239 korun) nebude povinné – bez něj vás však čekají reklamy a přijdete o budoucí část prémiového obsahu.

Jaký podíl bude do budoucna placený obsah tvořit, není zatím jasné. Program se brzy spustí v USA a následovat budou další země. O podobném kroku se spekulovalo už minulý rok, informace však nyní potvrdil spoluzakladatel SoundCloudu Alexander Ljung. Jestli změna politiky u tak populární služby přinese úbytek fanoušků ukáže zejména celkové postavení SoundCloudu vůči posluchačům, kteří nebudou chtít premium členství využívat.

soundcloud-money

Co si o kroku SoundCloudu myslíte vy?

SoundCloud - Music & Audio
SoundCloud - Music & Audio

Zdroj: TechCrunch.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)