Sony přiznává problém se snímáním doteků u Xperie Z5 Compact

sony_xperia_z5_compact

Japonská společnost Sony představila na podzim novou řadu svých chytrých telefonů, sestávající z modelů Xperia Z5, Xperia Z5 Premium a Xperia Z5 Compact. Poslední zmiňovaný se již prodává v řadě zemí, včetně Česka (viz aktualita Sony Xperia Z5 (Compact) na pultech českých e-shopů. Cena nepřekvapí), nicméně někteří zákazníci, kteří si tento telefon koupili, jsou nespokojeni s údajně nesprávně fungujícím displejem. Firma vyslyšela stížnosti uživatelů, problém uznala a přislíbila brzkou opravu.

S jakými potížemi se novopečení majitelé Sony Xperie Z5 Compact musí potýkat, můžete vidět na následujících videích.

Xperia Z5 Compact Touch Issues

Xperia Z5 Compact Touch Issues

Sony Xperia Z5 Compact touch screen problems

Sony Xperia Z5 Compact touch screen problems

Z5 compact touch screen problem

Z5 compact touch screen problem

V čem je problém? Podle hlášení uživatelů při zvýšení teploty Xperie Z5 Compact začne obrazovka chybně snímat uživatele a zpomaleně reaguje na požadavky. V některých případech přestane na doteky reagovat úplně. Problém přitom nevyřeší ani nezlepší restart zařízení. Situace naštěstí není tak špatná, jak by se možná na první pohled mohlo zdát – výrobce by totiž měl být schopen vyřešit potíže běžnou softwarovou aktualizací.

Zlobí pouze bílé Xperie Z5 Compact

Zajímavé je, že problém s obrazovkou se projevuje pouze u bílé varianty smartphonu. Potvrdila to dokonce i Sony – ve svém prohlášení výslovně uvádí, že zařízení ostatních barev se tento problém netýká. Tím více překvapuje fakt, že cosi, související se vzhledem telefonu, může být vyřešeno na úrovni software.

Problém s obrazovkou se projevuje pouze u bílé varianty smartphonu Sony Xperia Z5 Compact Problém s obrazovkou se projevuje pouze u bílé varianty smartphonu Sony Xperia Z5 Compact

Společnost dále v prohlášení uvádí, že nesprávnou funkci obrazovky opraví během týdne, kdy vydá softwarovou aktualizaci. Nejde prý o problém hardware, ale specifické chování zařízení. V tuto chvíli sice není známo, co konkrétně změní příští verze firmware pro Xperii Z5 Compact, nicméně jsou-li správné předpoklady, že chybné snímání doteků souvisí s přehříváním, patrně půjde o nějakou úpravu, týkající se práce procesoru.

Připomeňme, že Sony Xperia Z5 Compact je vybavena 4,6″ displejem s HD rozlišením, procesorem Qualcomm Snapdragon 810, 2 GB operační paměti a 32GB interním úložištěm. Hlavní fotoaparát má rozlišení 23 Mpx, přední 5 Mpx. V Česku se cena pohybuje kolem 16 900 Kč.

Zdroj: Hi-Tech.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)