TOPlist

Jaký výkon nabídne Snapdragon 4 Gen 1? První smartphone otestován

Snapdragon 4 Gen 1 titul

Qualcomm představil zbrusu nové řešení pro smartphony nižší třídy v podobě čipsetu Snapdragon 4 Gen 1 a vrací se tak k nějakou dobu zanedbávané řadě dostupných čipsetů se čtverkou na začátku, jejíž úlohu zastávali refreshované čipsety řady 6. Nedlouho po představení samotného čipového řešení jsme se pak dočkali také oznámení prvního smartphonu s tímto čipsetem na palubě. Bude jím iQOO Z6 Lite.

Snapdragon 4 Gen 1 slibuje slušný výkon i pro levné smartphony

Nejdříve ale něco k samotnému čipsetu. Ten využívá 6nm výrobní technologii a skládá se z osmijádrového procesoru o taktu až 2.0 GHz a blíže nespecifikovaného grafického čipu Adreno. Také zvýšení výkonu o 10% u grafického čipu a 15% u procesoru nám mnoho neřekne, když nevíme, s čím tyto hodnoty Qualcomm porovnává. Nicméně podpora až 120Hz displejů zní rozhodně zajímavě a nezapomnělo se ani na 5G modem a technologii rychlého nabíjení Quick Charge 4+. Se zpracováním obrazu z fotoaparátů pak bude pomáhat Qualcomm AI Engine 7. generace a podporovány jsou fotočipy s rozlišením až 108 MPx.

Snapdragon 4 Gen 1

A teď něco o vůbec prvním smartphonu s tímto čipsetem. iQOO Z6 Lite se svého oficiálního představení sice teprve dočká, výrobce se však již dopředu pochlubil designem i některými parametry chystané novinky. Vedle již zmíněného čipsetu Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 bude na telefonu zajímavý zejména displej o 120Hz obnovovací frekvenci. Dle výrobce pak nové iQOO Z6 Lite dosáhlo v benchmarku AnTuTu na skóre převyšující 388 tisíc bodů. Nové řešené od Qualcommu by tak mohlo svým výkonem překonat například konkurenční Mediatek Dimensity 700 nebo starší Snapdragon 680. Menšího, avšak stále citelného navýšení výkonu se pak dočkáte i v porovnání se Snapdragonem 732G.

Co říkáte na nový Snapdragon 4 Gen 1?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)