Vaše fotografie můžou být v nebezpečí – Snapchat zaznamenal masivní únik

snapchat main

Aplikace Snapchat je dostupná pro mobilní zařízení již nějaký ten čas. Myšlenka je velmi jednoduchá – uživatelé této aplikace mezi sebou mohou sdílet pořízené fotografie. Má to však jeden háček, fotografie se zobrazí pouze na krátký čas, po jehož uplynutí nenávratně zmizí z povrchu zemského. Automatické mazání sdílených fotografií lze však obejít rovnou několika způsoby. Jedním z nich je využití služeb třetích stran. Pokud využíváte některé ze služeb třetích stran, tak zpozorněte. Snapchat totiž nyní zaznamenal masivní únik privátních fotografií.

Snapchat banner

O co se přesněji jedná? Někteří lidé místo oficiální aplikace využívali služeb webového klienta ze stránek SnapSaved.com. Tento klient dokázal veškeré sdílené fotografie uložit k pozdějšímu prohlížení, což nativní aplikace již ze zásady neumí. Problém však nastal ve chvíli, kdy byly veškeré fotografie včetně uživatelských jmen ukládány bez předchozího upozornění do cloudu. Jestli za tímto problémem stojí opravdu stránky SnapSaved.com však není zcela jisté. Naznačují tomu ale některé anonymní tipy ze zákulisí.

Snapchat únik fotografií

Uveřejněno bylo více než 200 000 fotografií se sexuálním obsahem. Některé z nich lze dokonce považovat i za dětskou pornografii.

Pokud tedy využíváte podobné služby, tak si dejte pozor na rozšíření třetích stran, nebo nesdílejte fotografie s privátním obsahem.

Snapchat
Snapchat

Využíváte služeb aplikace Snapchat? Bojíte se o svoje soukromí?

Zdroj: Phone Arena

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)