Snapchat po letech čekaní spustil novou Android aplikaci

snapchat nova aplikace

Šéf Snapchatu Evan Spiegel sliboval již od roku 2017 zbrusu novou Android aplikaci pro sociální síť Snapchat. Na začátku tohoto roku prozradil, že by měla kompletně vyjít brzy. Nyní se uživatelé s Android telefony konečně dočkali. Aplikace byla kompletně od nuly vytvořena, i když to na první pohled nejde moc poznat. Vizuálně se totiž moc nezměnila.

Nová aplikace Snapchatu byla vytvořena zcela od základů

Jakmile se do nové aplikace přihlásíte, nevšimnete si ani mnoha designových změn. Čeho byste si ale měli všimnout je to, že aplikace je mnohem rychlejší a reaguje rychleji. Jeden z vývojářů Snapchatu prozradil v rozhovoru, že aplikace byla od začátku vytvořena znovu a již od prvních řádků kódu byla testována na větším počtu Android zařízení.

Ve výsledku tak kromě rychlosti, zabírá i méně místa v paměti telefonu a netrpí problémy jako stará aplikace. Obzvlášť u fungování fotoaparátů proběhly změny. Další výraznou změnou je to, že nová aplikace je mnohem flexibilnější z pohledu aktualizací. Pokud vývojáři budou chtít něco rychle opravit anebo přidat nové funkce, je to pro ně nyní mnohem jednodušší, což znamená častější aktualizace pro uživatele.

Nové funkce pro sociální síť Snapchat budou vycházet stejně rychle jako na iOS. Nová verze aplikace vychází postupně od včerejšího dne. Pokud jste ji neobdrželi, můžete si ji ručně stáhnout a nainstalovat z APKMirror.com.

Snapchat
Snapchat

Používáte sociální síť Snapchat?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)