TOPlist

Smash Hit – Rozbíjení skla od tvůrců Sprinkle

1394091083_smash-hit

Vývojářské studio Mediocre, které stojí za úspěšným titulem Sprinkle a jeho pokračováním Sprinkle 2, nyní vydalo další parádní hru s názvem Smash Hit. Tato hra vás možná na začátku zklame, protože vypadá velmi jednoduše a to obsahově i svou náročností. Brzy však zjistíte, že hra nabízí mnohem více než se zdá a rádi se k ní ještě párkrát vrátíte, abyste překonali své nejlepší skóre.

Sprinkle se vyznačoval především velmi dobře zpracovanou fyzikou vody, která byla víceméně dokonalá a na fyziku se okrajově nezapomnělo ani tentokrát. Cílem hry je urazit co největší vzdálenost, která se přeměňuje v body. Během procházení různě tvarovanými tunely, budete narážet na překážky ze skla, které je potřeba rozbít dříve, než do nich narazíte. K tomu vám pomáhají koule, které házíte tak, abyste rozbili určitou překážku, která má potenciál vás zasáhnout. Překážky, kterým se dokážete vyhnout, není potřeba nijak zasahovat a můžete tak ušetřit nějaké koule navíc.

2014-03-08 17.49.41

Rozbíjející se sklo a vrh koulí jsou skvěle zpracované, což velmi výrazně přispívá k celkovému pozitivnímu dojmu ze hry. S koulemi je ale potřeba šetřit, protože jejich počet není neomezený. Postupem času vám budou docházet, a proto je potřeba trefovat skleněné krystaly ve tvaru pyramid, které vám přidají 3 a později i 5 koulí do vaší zásoby. Doporučuji koule šetřit hlavně ze začátku, kdy hra není ještě tak rychlá a máte relativně dostatek času na zamíření a zjištění, zda vás pohybující se překážka mine, či nikoliv.

2014-03-08 17.51.12

Hra Smash Hit je rozdělena do několika levelů, přičemž v každém je futuristický tunel něčím specifický a odlišný oproti tomu předchozímu. Ze začátku tak máme před sebou jednoduché překážky a váš pohyb je velmi pomalý. Později již ale zjistíme, že četnost překážek sílí, některé se objevují těsně před vámi, jiné se pohybují vertikálně nebo horizontálně těsně za sebou a později, kdybyste se náhodou začali nudit, se začne pohybovat dokola i kamera s vámi, takže si buďte jisti, že nebudete vědět, na co střílet dříve a to stále nesmíte zapomínat na doplňování zásob koulí a trefovat mezi tím pyramidy. Levely jsou oddělené dveřmi, takže bezpečně poznáte, kdy máte očekávat nárůst obtížnosti. Mezi další překážky patří různé vrtule, pověšené tabule skla, rotující mlýn a tak dále. Všechny překážky jsou přitom ze skla, ale s odlišnou tloušťkou, takže musíte počítat i s tím, že tabule skla nerozbijete, ale pouze odrazíte, a podle toho si hod dobře načasovat.

2014-03-08 17.52.47

Pokud se vám toto nepovede a do skla narazíte, ihned nezemřete, ale odečte se vám 10 koulí. Pokud všechny vypotřebujete nebo poztrácíte, končíte. Ve Smash Hit existují také různé bonusy, které se jednou za čas objeví v některém z tunelů. Pokud například trefíte všech 10 krystalů, které jsou ve hře za sebou, dostanete zdarma ke každému hodu jednu kouli a střílíte tak dvě naráz. Po dalších deseti to jsou tři koule za cenu jedné a tak dále. Pokud ale jeden krystal minete nebo narazíte do překážky, bonus ztrácíte. Dále tu máme dočasnou aktivaci hodu s neomezeným počtem koulí a nebo zpomalení času při nějaké těžké situaci. Mezi poslední bonus se poté řadí výbušnost koulí, které mají mnohem větší údernost a dokáží zničit větší část skla.

2014-03-08 17.59.14

V menu máte kromě nastavení zvuku a úrovně grafiky také přehled, kolika tunely jste prošli a kolik vám jich ještě zbývá. Pokud si zaplatíte prémium verzi za cirka 50 Kč, můžete startovat svůj další pokus ve kterémkoliv dosaženém tunelu s počtem skóre a koulí, kterých jste dosáhli při vaší nejlepší hře. Pokud však zůstanete u verze zdarma, musíte opakovat pokaždé všechny tunely znovu. Osobně jsem od hry příliš neočekával, přeci jen je zdarma. Asi po 5 minutách hraní ale musím říci, že by klidně mohla být placená a přesto by o ní byl velký zájem. Velkou výhodu považuji v zajímavosti překážek, které mají opravdu nápad. Snad jediným záporem jsou chyby v grafice na konci tunelů, kdy občas zmizí vše kolem vás. Naštěstí v této fázi nikdy nestřílíte, takže to není nic hrozného. Graficky je hra velmi povedená a zvukově je na tom snad ještě lépe. Meditační a zároveň futuristické soundtracky dávají této hře zvláštní šmrnc. Hra Smash Hit je dostupná zdarma a rozhodně ji doporučuji. Po zahráni se můžete pochlubit jakého skóre jste dosáhli.

Smash Hit Android GamePlay Trailer (HD) [Game For Kids]

Smash Hit Android GamePlay Trailer (HD) [Game For Kids]


 

Smash Hit
Smash Hit
Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)