Smartphone Galaxy Note 7 dostane poslední aktualizaci. Deaktivuje nabíjení

smartphone Galaxy Note 7

V nejbližších dnech vychází poslední aktualizace pro smartphone Galaxy Note 7. Ta kompletně deaktivuje nabíjení pro všechny nevrácené telefony. Jedná se tak o poslední krok, který Samsung udělal s původní várkou telefonů.

Smartphone Galaxy Note 7 se možná dostane znovu na trh

Samsung Galaxy Note 7 se na trh dostal minulý rok, nicméně po chvíli byl stažen, protože větší množství uživatelů hlásilo, že jím z ničeho nic telefon explodoval. Bohužel pro Samsung se to stejné stalo i s telefony, kterým byla vyměněna baterie. Proto se nakonec korejská společnost rozhodla stáhnout Galaxy Note 7 z trhu úplně.

Náhrada za Galaxy Note7 bude Samsung Galaxy S8?

Poté se rozjela velká akce na výměnu telefonů, kdy se mimo jiné vydávaly aktualizace. Ty postupně snižovaly maximální procenta baterie, do kterých šel telefon nabít. Brzy vyjde poslední aktualizace, která používání telefonu znemožní úplně.

Společnost řekla, že v domovské Jižní Koreji se podařilo vrátit 97% prodaných Galaxy Note 7 telefonů. Zbylá tři procenta patří pravděpodobně sběratelům a lidem, kteří na něm chtějí vydělat. Cena telefonu by mohla letět v následujících letech vysoko. Zabránit by tomu mohl jen Samsung, protože v posledních týdnech se objevilo několik zpráv o tom, že se chystá prodej repasovaného a upraveného smartphonu Galaxy Note 7.

Myslíte si, že Samsung tento rok odhalí Galaxy Note 8?

Zdroj: koreaherald.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)