Služby Google Play nefungují na Huawei a Honor mobilech: Jak problém opravit?

sluzby google play nefunguji huawei honor

Pokud vlastníte Huawei nebo Honor mobil, tak jste si možná všimli, že vám v posledních dnech nefungují, nebo hodně blbnou aplikace, ve kterých se používají Google Mapy. Je to nicméně tím, že Služby Google Play nefungují tak, jak by měly. Chyby se objevují po aktualizaci na verzi 12.6.73.

Služby Google Play nefungují na Huawei či Honor telefonech. Oprava už je k dispozici

Společnosti Huawei i Google už o chybě ví a slíbily, že na opravě už se pracuje, brzy by měla vyjít ve stabilní verzi. Prozatím je oprava k dispozici u beta verze služeb Google Play. Problémy se vyskytují u aplikací, které využívají data z Google Map. Při spuštění se může například objevit informace o tom, že probíhá aktualizace, i když ve skutečnosti nic neprobíhá. Anebo zkrátka spadne API Google Map.

sllužby google play chyba huawei honor

Zajímavé je to, že se tento problém vyskytoval pouze na Huawei a Honor telefonech. Naštěstí stačilo několik dní a Google dokázal problém najít. Týkat se měl neočekávané změny v právech systémových souborů. Zároveň se prozradilo, že nová verze aplikace Služby Google Play tento problém opraví.

Google Play Services Huawei phone user.

Google Play Services Huawei phone user.

A to se právě stalo o víkendu, kdy Google zveřejnil opravu v betaverzi Služby Google Play. Mnoho lidí přímo na fóru společnosti Google hlásí, že problém byl vyřešen a aplikace jako jsou Google Mapy, Google Pay či Uber už opět fungují.

K opravení problému se stačí přihlásit k betatestování služeb Google Play. To provede kliknutím na tento odkaz. Poté již jen počkáte zhruba minutu a aktualizace by se vám měla v telefonu uvolnit. Google však dodal, že uvolňování aktualizace bude probíhat ve vlnách a na některé se nemusí několik dní dostat. Osobně jsme to v redakci vyzkoušeli a aktualizace nám přišla během první minuty.

Google Play services
Google Play services

Řešili jste v posledních dnech problém se službami Google Play na Huawei či Honor telefonech?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)