Složte si vlastní hudbu s pomocí AI rovnou v prohlížeči. Nový Google Doodle oslavuje skladatele Bacha

google doodle ai bach

Pokud jste dnes 21. března 2019 navštívili hlavní stránku Google, určitě jste si všimli nového “Doodlu”, tedy speciální úpravy loga společnosti. Dnešní Doodle je speciální v tom, že se u něj poprvé používá umělá inteligence a strojové učení. Pomocí hříčky si můžete jednoduše složit vaši vlastní hudbu a AI vám následně pomůže se stylizací, aby výsledná hudba byla ve stylu hudby Johanna Sebastiana Bacha.

Vytvořte si vlastní hudbu. Stačí přejít na hlavní stránku společnosti Google

Google Doodle pravděpodobně nemusíme nikomu představovat. Každý už někdy narazil na upravené logo společnosti Google. Někdy se jedná pouze o změnu grafiky, jindy už ale o kompletní interaktivní zážitek. K oslavě narození Johanna Sebastiana Bacha, si Google připravil zajímavou hříčku, ve které si můžete složit vlastní hudbu.

google doodle bach

Stačí doslova jen na řádky přidat noty podle toho, jak se vám líbí. O to, aby výsledná hudba zněla dobře, se postará umělá inteligence a strojové učení. AI totiž dokáže rozpoznat vzorce v notách a zharmonizuje melodie tak, aby zněly jako od Bacha. K tomu, aby se AI naučila tento styl hudby, musela nejprve analyzovat 306 skladeb známého skladatele.

Behind the Doodle: Celebrating Johann Sebastian Bach

Behind the Doodle: Celebrating Johann Sebastian Bach

Doodle funguje na PC i na telefonech. Pokud si s ním trošku vyhrajete, tak zjistíte, že to není tak malá hříčka. Můžete totiž třeba měnit tóninu, tempo či výšku noty. Výslednou hudbu si můžete přehrát i v moderním stylu a dokonce exportovat jako MIDI soubor pro další použití. Pokud už není 21. března, tak nezoufejte. Stále si můžete tento Doogle vyzkoušet na speciálních stránkách Googlu.

Vyzkoušeli jste dnešní Google Doodle? Jak se vám líbí?

Zdroj: google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)