TOPlist

Slovo Křížek (Word Cross): další hra se slovy, která boří žebříčky

Slovo-Křížek-(Word-Cross)-další-hra-se-slovy

Baví vás hry s písmenky a slovy, ale rádi byste zkusili trochu jiné pojetí? Vyzkoušeli jsme za vás hru Slovo Křížek (v anglickém originále Word Cross), která přináší nový zážitek ze hry se slovními hádankami.

Obsah článku

Co hra slibuje?

Podle popisku v Obchodě Play je Slovo Křížek kreativní křížovka, která dokáže inspirovat vaši vášeň pro podobný typ výzev. Jde o esenci slovních her, jejímiž hlavními vlastnostmi jsou návykovost a zábavnost.

Jako hlavní vlastnosti jsou jmenovány:

 • Hezká a přehledná hrací deska s podporou témat.
 • Více než 2000 výzev.
 • Každý den můžete získat speciální bonus.
 • Za bonusová slova dostanete více herních mincí.
 • Zcela zdarma pro všechny hráče.
 • Vhodné pro děti i dospělé.
 • Pomáhá při rozvoji slovní zásoby.
 • Nevyžaduje připojení k Internetu, můžete tedy hrát i offline.

 

Hra zjevně zaujala, neboť v Obchodě Play ji najdete v sekci Nejlepší nové Aplikace na prvním místě.

Jak se hraje Slovo Křížek?

Po prvním spuštění se vás ujme průvodce, který vysvětlí základy ovládání. Je velice podobné dříve recenzované hře Slovo Mistr – slova se tedy sestavují postupným přetažením prsty nad jednotlivými písmeny (samozřejmě ve správném pořadí). Úkolem je přitom vyplnit prázdná místa na desce podobně, jako křížovku, což pro změnu do značné míry připomíná legendu v tomto herním segmentu – PixWords.

Největší část uživatelského rozhraní pochopitelně zabírá hrací deska. V horní liště najdete tlačítko pro vstup do nastavení, kde lze zapnout/vypnout zvuky a upozornění. Dále je zobrazována aktuální úroveň a počet zlatých mincí, jež máte k dispozici na nápovědy. Tím se dostáváme k obvyklému modelu monetizace. Mince totiž můžete získat nejen za bonusová slova, odehrané úrovně a v rámci denních bonusů, ale také za peníze, prostřednictvím nákupu v aplikaci. Ceny se pohybují od 1 do 20 dolarů (24,99 Kč až 1 299,99 Kč).

V dolní liště je připraveno pět tlačítek:

 • Navíc – od šesté úrovně jsou součástí hry takzvaná „slova navíc“, za která získáte bonus v mincích.
 • Přátelé – přes toto tlačítko lze poslat snímek aktuální obrazovky přes různé komunikační aplikace či sociální sítě.
 • Motivy – v této sekci můžete měnit vzhled hrací desky, písmen a pozadí.
 • Zamíchat – přehází písmenka, což často pomůže k nalezení správného slova.
 • Rady – nápověda jednoho písmenka, která vás bude stát šedesát herních mincí.

Poměrně velkým zjednodušením je, že nemusíte vybírat, kterou část křížovky chcete doplňovat. Stačí jen tahem prstu vybírat ta správná slova a aplikace je automaticky doplní na příslušné pozice. Úroveň pochopitelně s každým levelem o kousek stoupá, takže zatímco s úvodními si jistě poradíte během několika sekund, u těch dalších se možná bez pomoci neobejdete.

Resumé

Hra je jednoduchá, sází na osvědčený koncept, který jsme mohli v různých obměnách vidět pod nejrůznějšími názvy. V tomto případě je ovládání podobné hře Slovo Mistr a samotné provedení tajenky odpovídá PixWords, což určitě není na škodu.

V uživatelském prostředí narazíte na celou řadu kostrbatých překladů (že by úřadoval Translator?), ale slovní zásoba vypadá poměrně použitelně. Hra se hodí jak pro vyplnění krátkých chvilek (tedy jako „záchodovka“), tak i jako dlouhodobější zábava, u které se dá strávit i několik hodin.

Česká verze hry Slovo Křížek se v Obchodě Play objevila téměř přesně před měsícem. Za tu dobu zaznamenala více než deset tisíc instalací a může se chlubit velmi dobrou známkou 4,8. 25 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 3.0 a vyšším.

Slovo Křížek
Slovo Křížek
Máte rádi podobné slovní hry?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)