Aplikace SlimFacebook: Jak prohlížet Facebook aplikací menší než 1 MB?

facebook slimfacebook xda aplikace

Facebook. Každý den si ho neodpustí bezmála 1 miliarda uživatelů, přičemž celých 800 milionů přichází z mobilní aplikace. Neuvěřitelná čísla stále rostou – a to i přesto, že aplikace Facebooku čelí už od počátků tvrdé kritice. Není proto divu, že spousta vývojářů využívá nespokojenost uživatelů ve svůj prospěch a snaží se nabídnout odlehčené verze náročné aplikace. Jedním z pokusů je i SlimFacebook, který můžete ve verzi beta zdarma vyzkoušet.

Co je špatně na oficiální Facebook aplikaci?

Oficiální aplikace Facebooku je trnem v oku mnoha uživatelů. Nejenže zabírá nesmyslné množství pamětinepříznivě se podepisuje i na baterii a ani samotná rychlost či spolehlivost nepatří mezi výhody. K tomu všemu je navíc pro chod aplikace potřeba velké množství různých oprávnění. Takový mix nepříjemností připravil půdu pro SlimFacebook a mnoho podobných aplikací, které se snaží přetáhnout na svou stranu vybíravé uživatele.

Extrémně malá alternativa SlimFacebook bez jediného oprávnění

Ačkoli existuje i verze oficiální aplikace Light, pořád to není to pravé ořechové. Paradoxně spousta uživatelů často využívá mobilní webové rozhraní, které na tom však není vůbec špatně. Jedinou nevýhodou je otevírání prohlížeče a samozřejmě s tím spojené sosání baterie a další neduhy. Vývojář z XDA developers proto přišel s jednoduchým řešením – 700 kB velká aplikace využívající webového rozhraní, která po vás nechce jediné oprávnění.

Jak se stát beta testerem?

Nespornou výhodou je autorova přímá komunikace s uživateli a postupné přidávání žádaných funkcí. Prozatím toho sama aplikace příliš neumí, ale například absence notifikací či nemožnost stahování obrázků je vykoupena samotnou minimalistickou povahou aplikace. Pokud chcete SlimFacebook zdarma vyzkoušet, staňte se beta testerem Google Play:

  • Přejděte na tuto stránku Google Play.
  • Staňte se beta testerem kliknutím na příslušné tlačítko.
  • Na spodním okraji stránky se přesuňte na přímý odkaz k aplikaci, případně klikněte sem.
  • Stáhněte aplikaci SlimFacebook a je hotovo.
slimfacebook android aplikace

SlimFacebook toho moc neumí, základnu fanoušků už ale má

Aplikace SlimFacebook rozhodně nebude vyhovovat všem uživatelům a bezesporu se najde velký zástup těch, kteří se s nesmyslnými oprávněními, velikostí aplikace i nestabilitou smířili – funkčnost 700kB aplikace je přeci jen v porovnání velmi omezená. Přesto jsme si jistí, že pro uživatele s opačným postojem a nevraživostí k uplatňovaným praktikám může být SlimFacebook svatým grálem.

Zdroj: XDA.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)