Zpřehledněte si Gmail s novým rozšířením od spoluautora Google Inbox

simplify gmail predstaveni

Navzdory vylepšením od Googlu, se mnohým stále může zdát webová verze Gmail nepřehledná a “zaplácaná” zbytečnými prvky. Podobně to vidí i Michael Leggett, což je bývalý zaměstnanec společnosti Google. Zároveň se jedná o spoluautora Google Inbox, ukončeného alternativního emailového klientu. Nedávno Leggett vydal nové rozšíření Simplify Gmail, jehož cílem je zjednodušení a zpřehlednění Gmailu.

Rozšíření Simplify Gmail zjednoduší webovou verzi emailového klientu

Po instalaci rozšíření, které je zdarma k dispozici Chrome Store, si všimnete toho, že zmizely všechny postranní ikony. Přesunuty jsou do rozbalovacího menu. Přemístilo se také vyhledávání. Odstraněny byly také barevné štítky. V pravém dolním rohu si všimnete tlačítka vytvoření nového emailu.

Jak už bylo uvedeno výše, Michael Leggett je spojený s Googlem. V roce 2008 až 2012 byl hlavním designérem Gmailu, poté se pustil do tvorby Inboxu. Po odchodu z Googlu pracoval pro Facebook. K vydání tohoto doplňku se rozhodl kvůli nedávnému ukončení Inboxu. Rozšíření už bylo staženo na téměř 15 tisíc zařízení.

Pokud vás zajímá bezpečnost, tak rozšíření nesbírá analytické údaje a nezobrazují se ani reklamy. Aby to vývojář dokázal, umístil kompletní kód rozšíření na GitHub, kde jej může kdokoliv zkontrolovat. Leggett tvrdí, že měl nabídku na prodej rozšíření, ale rozhodl se jej nechat pro sebe. Ujistí se, aby bylo rozšíření vždy zdarma, nevyloučil ale do budoucna vytvoření placené služby s více funkcemi.

Gmail
Gmail

Jak se vám líbí Simplify Gmail? Vyzkoušeli jste tohle rozšíření?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)