TIP: LIDL rozšiřuje smarthome rodinu. Chcete chytré keramické topení?

Silvercrest Zigbee Keramický topný ventilátor LIDL

Jak jste si už nejspíš všimli, často nyní píšeme o zajímavých “chytrých” produktech z nabídky řetězce LIDL. Důvodem je, že elektronické výrobky značky Silvercrest rozhodně nepatří mezi druhořadé a přitom zaujmou velmi zajímavou cenou. Obchod nyní do své nabídky zařadil novinku v podobě chytrého keramického topného ventilátoru se Zigbee 3.0 technologií. Zkráceně si to klidně můžete přeložit jako chytré topení, které jde ovládat mobilem. Silvercrest Zigbee 3.0 Smart Home Keramický topný ventilátor, jak zní celý název nového přístroje v nabídce obchodu LIDL, připojíte buď skrze centrální jednotku v rámci komplexní chytré domácnosti, nebo i bez ní.

Lidl Home
Lidl Home

Zařízení má dva stupně výkonu, 1200 a 1800 wattů. Disponuje časovačem a umí pracovat jako pouhý ventilátor. Má prachový filtr, který je možné vytáhnout a průběžně čistit. Ovládání se dá provádět buď přes zmíněnou aplikaci, nebo na těle ventilátoru či dálkový ovladač. Chlubí se také 3D cirkulací vzduchu, což jsou dva režimy v úhlech 80 ° a 45 °. Díky tomu a horizontální i vertikálnímu rozdělování vzduchu rychle a rovnoměrně zahřívá místnost. Silvercrest Zigbee 3.0 Smart Home Keramický topný ventilátor má rozměry cca 210 x 500 x 210 milimetrů a je nyní za patnáct stovek k dostání na webu i v prodejnách řetězce LIDL.

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců. Potěší rovněž fakt, že lze Lidl zařízení ovládat skrz Google Asistenta či Google Home.

Které chytré produkty z LIDLu jste už vyzkoušeli?

Zdroj: LIDL

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)