Tip: LIDL zlevnil centrální Zigbee 3.0 jednotku pro chytrou domácnost

lidl centrální zigbee jednotka ve slevě

V nedávných tipech na zajímavé prvky chytré domácnosti z LIDLu (ten se poslední dobou v této oblasti fakt hodně snaží) jsme vám ukázali mimo jiné i centrální jednotku značky Silvercrest pro Zigbee 3.0 konektivitu. Slouží k ovládání vaší chytré domácnosti. Připojíte k ní veškeré produkty z kategorie Lidl SmartHome, ale také jiné, které podporují standard Zigbee 3.0. Řeč je zejména o chytrém osvětlení, detektorech pohybu, zásuvkách, prodlužovacích kabelech či jiných adaptérech. Pokud chcete tyto prvky propojit do zmíněné sítě, bez centrální jednotky se neobejdete. A teď ta příjemná aktualita: Centrální Zigbee 3.0 jednotka je v nabídce obchodu LIDL ve slevě.

centrální jednotka lidl smart home

Jde sice “jenom” o stovku, ale při změně ceny z 699 na 599 Kč to potěší. Jednotku byste měli najít v prodejnách a je také v e-shopu. S případným objednáním ale nečekejte, spousta prvků chytré domácnosti je na webu vyprodaná. Je o ně velký zájem. Zároveň netušíme, jak dlouho bude centrální Zigbee jednotka v LIDL obchodech v e-shopu ve slevě.

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců. Potěší rovněž fakt, že lze Lidl zařízení ovládat skrz Google Asistenta či Google Home.

Kolik prvků chytré domácnosti už doma máte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)