Menu

Šifrovaný TOR prohlížeč je konečně i na Androidu: Surfujte bezpečně a anonymně

Pokud jste se chtěli připojit k tzv. síti TOR (The Onion Router), která se používá k anonymnímu surfování nejen po telefonu, můžete dlouhé roky využívat aplikace Orbot a Orfox. Nutnost využívat dvě aplikace je ale jeden z mínusů. Brzy ale tato nutnost odpadne. Vývojáři z The Tor Project Project v minulých dnech oznámili a vydali první Android TOR prohlížeč.

TOR prohlížeč už můžete stahovat z Google Play

Pokud vás více zajímá téma ohledně anonymního prohlížení, doporučujeme navštívit náš starší článek: Jak na anonymní surfování s Androidem. V něm zmiňujeme i Orbot a Orfox, tedy aplikace, které budou brzy nahrazeny TOR prohlížečem. To ale až na začátku roku 2019, kdy se očekává vydání stabilní verze, která bude fungovat bez nutnosti mít aktivní Orbot proxy přístup k TOR síti.

Už nyní ale můžou lidé vyzkoušet tento prohlížeč, který je založen na Firefoxu. TOR sítě se liší tím, že data z vašeho telefonu cestují přes několik sítí počítačů, kde jsou zároveň šifrována. Ve výsledku je tak téměř nemožné vystopovat uživatele na TOR síti a v běžných situacích opravdu minimální. Pokud tedy chcete zůstat anonymní a společnostem jako je Google a další nechcete předávat svá data, jde o nejideálnější možnost anonymního surfování po internetu. Je tu však jedno mínus, a to v tom, že rychlost prohlížení je poměrně nízká, díky tomu, že se data šifrují a putují přes několik počítačů.

Používáte nějaké služby či aplikace k anonymnímu prohlížení internetu?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Ales.bucci

ales.bucci 5

12.9.2018 8:15

Orbot a Orfox jsem sporadicky používal, spíš jen pro zajímavost než z paranoi, že přímo mě někdo sleduje…
Nicméně po odinstalaci obou výše zmíněných apk a instalaci TOR prohlížeče, jsem byl stejně nucen do opětovné instalace Orbotu.
Jinak ale funguje…

RSS (komentáře k článku)