ShiftWear: boty s e-paper displejem změní design během chvíle

ShiftWear titul

Nositelná elektronika zažívá pomalý, ale jistý vzestup a výrobci neustále přicházejí s nejrůznějšími nápady, jak z ní udělat součást našich každodenních životů. Některé tyto nositelnosti, jako například chytré hodinky, náramky či prsteny, jsou především praktickou záležitostí, jiné jsou zase zaměřené ryze na design. Do druhé kategorie pak spadá novinka, která se objevila na crowdfundingovém serveru IndieGoGo, ShiftWear – boty s e-paper displejem.

Myšlenka autorů je vcelku jednoduchá – mít boty hodící se k většině vašeho oblečení, jejichž vzhled jen tak neokouká. Pro tento účel vybavili boty barevným e-paper displejem o blíže nespecifikovaném HD rozlišení. Po spojení se smartphonem pak může uživatel snadno měnit motiv na své obuvi. A to není vše, vedle statických obrázků lze na botech spouštět také animace. Motivy pro svou obuv lze vybírat z dodaných výrobcem či stahovat komunitně vytvořené, a to za poplatek, nebo zdarma. Vedle toho si však může uživatel vytvořit motiv vlastní a ten případně dál prodávat dalším majitelům obuvi ShiftWear.

ShiftWear Presentation Video

ShiftWear Presentation Video

Boty jsou na IndieGoGo k dispozici ve třech provedeních, přičemž každé provedení se ještě odlišuje různými barvami v místech, kde není displej. ShiftWear také nabídnou podrážku s kevlarovými vlákny a jsou voděodolné do 5 metrů. Dle jejich tvůrců není botám potřeba věnovat ani zvýšenou pozornost při čištění. Dobíjení baterií, které pohání displej, probíhá při chůzi nebo pomocí bezdrátové nabíječky.

shiftwear M1

Cena základních ShiftWear L1 v předprodeji činí 150 $ (přibližně 3 800 Kč), za model M1 zákazníci utratí 250 $ (přibližně 6 400 Kč) a varianta H1 vyjde na 350 $ (přibližně 8900 Kč). Vedle těchto modelů je v nabídce také limitovaná edice M1 s displejem přes naprostou většinu boty s cenou, a to za cenu 1000 $ (přibližně 25 500 Kč).

Co na boty ShiftWear říkáte?

 

Zdroj: Engadget.com, indiegogo.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)