Seznam představil vlastní Kalendář. Je přehledný a má mnoho vychytávek

seznam.cz nová služba

Seznam přibližně před třemi měsíci sdělil, že pracuje na pokročilé verzi kalendáře a včera ho oficiálně spustil. Uživatelé ho mohou využívat po boku emailu od Seznamu zcela zdarma a časem bude možné mít obě dvě služby propojené. Nový Seznam Kalendář nabízí opravdu spoustu možností od vytváření opakovaných událostí, přes zakládání dalších kalendářů až po sdílení s ostatními.

Již na první pohled je vidět, že je Seznam Kalendář a poměrně přehledný a jednoduchý na ovládání. „Nástroj pro plánování nabízí zobrazení od denní agendy až po roční přehled. V týdenním rozsahu je k dispozici také náhled na aktuální počasí, zobrazují se významné dny a státní svátky. Zcela nová funkce zvaná Plánování akcí umožňuje pohodlné zorganizování událostí, kdy mohou všichni účastníci hlasovat o termínu, který jim nejvíce vyhovuje,“ sdělil o nové službě produktový manažer služby Email.cz.

Kalendář od Seznamu lze napojit na Microsoft Outlook klienta a mít tak kalendář i e-mail v jedné aplikaci. Kromě všech zmíněných funkcí nabídne aplikace týdenní předpověď počasí a vyznačí statní svátky a jiné, pro Českou republiku významné dny. Pokud budete chtít provést import svého kalendáře, lze to udělat skrz formát iCal. Pro možnost využití Kalendáře je zapotřebí mít založenou e-mailovou adresu u Seznamu a následně se skrz ní do aplikace přihlásit. Prozatím je nutné využívat mobilní verzi v prohlížeči, ovšem zanedlouho přijde aktualizace aplikace Email.cz, kde bude kalendář integrován.

Vyzkoušíte nový Seznam Kalendář?

Zdroj: kalendar.seznam.cz, novinky.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)