Chcete telefon, který myslí na životní prostředí? Seznamte se s Teracube

setrny telefon Teracube

Jedním z neduhů moderní doby, který si ale málokdo dokáže naplno připustit, je rychlost naší spotřeby. A platí to mimo jiné i o elektronice a také mobilních telefonech. Například i vlády a úřady se sice snaží tlačit na snazší obnovitelnost a delší životnost přístrojů, dnešní běžný chytrý telefon je v podstatě předurčen k maximální výdrži kolem dvou let. Zhruba tak dlouho vydrží baterie v dobré kondici a systém aktuální, ale lidé často mění své mobily i z mnohem prostších důvodů. Lepší foťáky, hezčí design, nové funkce. Kolotoč s prodejem chytrých telefonů je roztočený pěkně rychle a není snadné odolat tomu, abychom na něj naskočili. Pokud ale přece jen patříte mezi ty, kteří se snaží myslet a nakupovat jinak, máme pro vás zajímavý tip. Existuje spolehlivý, k přírodě i lidské práci šetrný a celkově rozumný telefon Teracube.

Na první pohled se jedná o naprosto běžný dotykový mobil. A splňuje také jeho standardní funkce. Projekt telefonu Teracube, který původně ožil na Kickstarteru, má ale hluboké poslání. Ochranu přírody a poctivé lidské práce. Na to se myslí při výrobě i při servisu. “Naší vizí je snížit environmentální a společenský dopad tím, že zařízení déle vydrží a že komponenty jsou jsou vyráběny za nejlepších možných pracovních podmínek. Chtěli jsme vyrobit telefon, který může každý běžně používat a vydrží fungovat delší dobu než ostatní mobily na trhu,” popisují autoři projektu telefon Treacube. Unikátní mobil má z tohoto důvodu i speciální záruční servis.

setrny telefon Teracube prava strana

V rámci nadstandardně dlouhé čtyřleté záruky je možné poslat při vadě hardwaru telefon výrobci a ten jej opraví zdarma. Pro případy, kdy způsobíte poškození sami (třeba utopením nebo pádem), je stanovena částka 39 dolarů (cca 1000 Kč), za kterou výrobce na telefonu opraví úplně cokoli. Ať už půjde o prasklý displej nebo vodou zničenou baterii. Cílem je, aby telefon Teracube svému majiteli sloužil maximální možnou dobu. Současně můžete v rámci servisu urychleně dostat náhradní, abyste nebyli bez mobilu.

Teracube Unboxing

Teracube Unboxing

Telefon Teracube – základní specifikace

  • Android 9 (verze 10 by měla být brzy hotová)
  • zaručeny tříleté updaty s tříměsíční periodou
  • 6.2″ Full HD+ IPS displej  s rozlišením 1080 x 2280
  • čipset MediaTek Helio P60
  • 6 GB RAM / 128 GB úložiště
  • fotoaparáty 12 Mpx + 5 Mpx zadní a 8 Mpx přední
  • baterie s kapacitou 3400 mAh (slibovaná výdrž minimálně jeden den)
  • dualSIM, Bluetooth 5.0, jack konektor, USB-C, NFC
  • GSM pásma 850 / 900 / 1800 / 1900 a funkční české LTE
  • aktuální cena 349 dolarů (8800 Kč)
setrny telefon Teracube leva strana

Kompletní parametry můžete najít na stránkách produktové podpory. Autoři projektu avizují, že současný mobil, který je výsledkem první úspěšné kampaně na Kickstarteru, je jen první vlaštovka. “Naším hlavním posláním je vytvářet skvělé produkty, které si můžete užít pro nadcházející roky, a pomáhat zachránit naše životní prostředí. Chceme přinést další výrobky šetrnější k životnímu prostředí. Třeba s modulárními a ekologickými komponenty a v rámci postupů fair trade,” říkají zakladatelé projektu Sharad Mital a Anthony Tsim.

Zaujal vás telefon Teracube? Co říkáte na jeho specifikace a poslání?

Zdroj: Teracube

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)