Menu

Sequent Watch: první chytré hodinky, které se samy dobíjí

Švýcarský startup Sequent na Kickstarter vypustil na první pohled zajímavou nositelnou elektroniku. Jedná se o hodinky Sequent Watch, které díky kinetickému systému nebudete muset nabíjet. Kompatibilní budou se systémem Android a iOs.

Hodinky Sequent Watch se dobíjí během chůze

Od doby, kdy se na trhu objevily chytré hodinky, se mnoho změnilo. Ačkoliv o wearables zatím není takový zájem, jak by výrobci čekali, některé firmy ukazují, že je stále kam se posouvat. Chytré hodinky Sequent Watch nebudete muset nikdy dávat do zásuvky, během chůze se totiž nabíjí samy.

chytre hodinky sequent watch

 

Sequent nepřichází v podstatě s ničím novým. Klasické hodinky s kinetickým systémem zde již existují a dobíjí je energie, kterou jím poskytuje jejich nositel například během chůze. Proč však nejít dále a nespojit tento systém s něčím moderním.

Sequent Watch budou vybaveny GPS čipem, budou snímat tepovou frekvenci a pomocí Bluetooth je budete moct spárovat se systémem Android či iOS. Hodinky budou voděodolné a nebudou chybět ani notifikace. Díky dalším aplikacím v telefonu se tak hodinky stanou skvělým pomocníkem během sportovních aktivit. V černé verzi by se měly začít prodávat v prosinci za cenu v přepočtu 5 200 Kč. Další varianty budou dražší.

sequent-watch-chytre hodinky

 

Využíváte již nějakou nositelnou elektroniku?

Zdroj: wareable.com

 

Komentáře

Milos Krasa

9.8.2017 21:21

Ty modré se mi líbí. Teď nosím Vívofit 2 od fy Garmin. Tam ale za půl roku dojde baterka. Tak si potom Sequent hodinky koupím.

Viktor_pika

Viktor Špička 1

9.8.2017 21:39

Konečně to někdo realizoval. Sice použití v rámci hodinářské evoluce, ale spárovat je lze…

V6ak

v6ak 14

10.8.2017 6:52

Jsem zvědav, jestli to zvládne poskytnout o tolik více energie než solární panely, aby to bylo použitelné. Případně jak moc to zvládne být úsporné.

Viděl jsem výpočet, proč nemohou solární panely fungovat na Pebble – dodaly by žalostně málo energie i v optimistickém případě, hodinky by bylo potřeba nabíjet cca stejně často (pokud by byla stejně velká baterka) a spíše by to zvyšovalo cenu a zvětšovalo hodinky (nebo ubíralo z baterky). Android Wear mají řádově výkonnější procesory s řádově vyšším příkonem.

Tady to vypadá, že se šetřilo na spotřebě, displej není (=> ušetří se i za renderování obrazu), procesor bude asi něco jednoduššího (možná i nějaké 8-bit AVR). Jen mi k tomu moc nesedí ta GPS, trochu pochybuju, že s používáním GPS to taky nebude potřeba nabíjet. Ano, jsou to chvíle, kdy tomu dodáváme více pohybu (GPS v hodinkách asi nebudeme moc používat, když se nehýbeme…), ale i tak tomu moc nevěřím.

Libb

Libb 60

10.8.2017 13:13

startup … Kickstarter ajaj, to bude breku, až z toho zase nic nebude.

Patrik Betak

10.8.2017 15:26

A už jste slyšeli o Cittizen Proximity, které dobíjí světlo a jsou v cizině běžně k dostání? :)

RSS (komentáře k článku)